Najodpowiedniejsze kwiaty na taras

Jesteś tutaj:

Najodpowiedniejsze kwiaty na taras

3,6/5 (88 ocen)

Pelargonie – Jest królową balkonów i numerem jeden na tarasie. Pelargonia występuje w wielu odmianach, jednak najbardziej odpowiednie na taras są pelargonie rabatowe. Ta odmiana występuje w kolorze białym, fioletowym, różowych oraz w różnych odcieniach czerwieni. Pelargonia preferuje stanowiska słoneczne.

Petunie – Ma różnokolorowe kwiaty i zielone jajkowate liście. Petunia, tak samo jak pelargonia, musi być osłonięta od wiatru i silnych deszczów, ponieważ jest delikatnym kwiatem. Petunia lubi stanowiska słoneczne. Jedną z odmian petunii ogrodowej są chętnie zasadzane na tarasach surfinie.

Inne kwiaty, które kwitną piękne latem i preferują ekspozycje na słońce to róże miniaturowe, niskie aksamitki, cynie i dalie karłowe, werbena, portulaka, żeniszek meksykański, lobelie i szałwia błyszcząca. Nie zapominajmy, że rośliny, które lubią słoneczne stanowiska, są narażone na niszczące działanie promieni słonecznych. W pełni lata warto stosować markizy lub inne osłony.


Zioła na taras


Jeżeli taras jest już udekorowany, możemy zadbać o to, żeby nasz zielony zakątek był również aromatyczny. Na tarasie można uprawiać majeranek, melisę lekarską, bazylię wonną, oregano, cząber ogrodowy, szałwię, rozmaryn, kminek, estragon. Najłatwiejszy w uprawie jest szczypiorek, koperek i pietruszka naciowa. Miłośnicy ziół zwracają uwagę, że są to rośliny 3 w 1. Bazylia czy mięta jednocześnie ładnie pachną, mają dekoracyjny wygląd  i są niezbędne w każdej kuchni.


Dekoracja tarasu na zimę, czyli pnącza, bluszcze i krzewy


Zioła lubią słońce i uprawia się je najczęściej latem, jednak zimą i jesienią lepiej jest postawić na bluszcze, pnącza lub drzewka i krzewy, które wprowadzą do tarasu nastrój intymności. Do najbardziej popularnych zimowych roślin należą skimmia, sosna karłowata, świerk, cyprysiki karłowate i bukszpan. Z krzewów i małych krzewinek najbardziej wyróżnia się trzmielina Fortune’a, która jesienią się przebarwia. Ta odmiana trzemieliny jest przede wszystkim ceniona za soczysto zielone liście ze złocistożółtą obwódką. Powodzeniem w na zimowych tarasach cieszy się również tuja, która jest rośliną wytrzymałą, mrozoodporną i łatwą w uprawie. Zaletą tui jest to, że jej liście nie brązowieją w czasie zimy.

Wymienione kwiaty i rośliny są tylko przykładem na ciekawą aranżacje tarasu. Pamiętajmy, że kiedy dekorujemy naszą zieloną przestrzeń powinniśmy wziąć pod uwagę naszą wiedzę na temat botaniki i położenie tarasu. Nie przesadzajmy z egzotyką, jeżeli jesteśmy amatorami i nie znamy się na bardziej skomplikowanej uprawie roślin. Dla początkujących najlepszym rozwiązaniem są łatwe w uprawie kwiaty sezonowe oraz kwiaty, które z powodzeniem mogą ozdabiać taras przez cały rok. Z drugiej strony warto zaeksperymentować i poprosić o radę bardziej doświadczonego ogrodnika, który pomoże nam zrealizować nasze pomysły.

Duży wybór nasion kwiatów znajdziesz w tym sklepie

Aneta Malinowska
 

 

Koniecznie zobacz