Meble do przedpokoju - równie istotne

Jesteś tutaj:

Meble do przedpokoju - równie istotne

3,2/5 (78 ocen)

Przedpokój i korytarz to pomieszczenia, w których jest spory ruch. Ciągle ktoś wchodzi, wychodzi, przechodzi, a także dobiera ubrania wierzchnie i wkłada lub zdejmuje buty, czesze się i poprawia makijaż. Przedpokój jest też pierwszym wnętrzem, w którym pojawiają się nasi goście, więc pełni też rodzaj wizytówki, zapowiedzi, co będzie dalej, „na pokojach”. Dlatego nie należy bagatelizować kwestii urządzania przedpokoju. Powinien być funkcjonalny i elegancki. Jak to zrobić? Zamieszczamy tu kilka podpowiedzi.


Ogólne zasady meblowania przedpokoju


Przede wszystkim to pomieszczenie powinno być precyzyjnie zaaranżowane. Jego głównym zadaniem jest pomóc domownikom i gościom w sprawnym zdjęciu lub włożeniu na siebie wierzchniej odzieży i butów. To tutaj muszą znaleźć się odpowiednie meble i akcesoria oraz miejsce na ich ułożenie.

Przedpokój ma również pełnić rolę przestrzeni, gdzie wita i żegna się przychodzących gości. Dlatego wymaga zadbania o odpowiednią estetykę, a ta w dużej mierze zależy od odpowiedniego doboru i ustawienia mebli. Gdyby trzeba było opisać właściwą aranżację przedpokoju, to wystarczyłyby trzy określenia: funkcjonalność, komfort i elegancja.

Meble w przedpokoju

Meble w przedpokoju

Meble do przestronnego przedpokoju


Jeśli należymy do tych szczęśliwców, którzy dysponują dużym przedpokojem, możemy spokojnie pomyśleć nad doborem mebli i ich ustawieniem. Nawet tam, gdzie jest sporo przestrzeni, warto ją dobrze zagospodarować. Poniżej podajemy listę mebli, jakie zazwyczaj umieszcza się w przedpokoju. Oczywiście nie ma obowiązku nabyć ich wszystkich, ale przydatny jest każdy z wymienionych elementów. I tak w przedpokoju dobrze jest mieć do dyspozycji:

- szafa (najlepiej jak najpojemniejsza),

- wieszaki i haczyki na odzież wierzchnią,

- półki lub szafka na buty i kapcie, czytaj dalej...

Koniecznie zobacz