Jakie kolory ścian w przedpokoju?

Jesteś tutaj:

Jakie kolory ścian w przedpokoju?

3,3/5 (92 ocen)

Na jaki kolor w przedpokoju się zdecydować? Delikatny czy intensywny i wyrazisty? A może wybrać tradycyjną biel? Jest to dylemat, który pomożemy rozwiązać.


Ściana, podłoga, wyposażenie


Wybór koloru ściany już na wstępie powinien odnosić się także do planowanego koloru i charakteru materiału podłogowego czy wyposażenia. Podjęcie decyzji o wyborze koloru ściany bez takiej świadomości nie przynosi najlepszych rezultatów.

Zatem pierwszym krokiem zważającym na kolorystykę ścian w przedpokoju powinno być dopasowanie jej do pozostałych elementów, które będą widoczne w Twoim przedpokoju.


Przedpokój mały i ciemny


Mały powierzchniowo przedpokój to nie wyjątek. Podobnie jest z jego naturalnym doświetleniem. Takie przedpokoje to tendencja dużych blokowisk czy starych kamienic. Rola koloru jest tutaj w największym stopniu odczuwalna.

Właściwy dobór koloru powinien zmierzać w stronę jego oświetlenia i powiększenia. Zatem kolor ma stwarzać nowe pomieszczenie, przekształcając ponury przedpokój w ciepły i optycznie większy. Ciemne, wyraziste kolory z pewnością nie będą dawały takiego efektu.

Z tych względów w małych i pozbawionych światła słonecznego przedpokojach najlepiej wybrać delikatne odcienie koloru żółtego, pomarańczowego czy piaskowego. Dekoratorzy wnętrz nie odrzucają w omawianych przypadkach także barw chłodnych. Ściany przedpokoju można zatem pokryć też farbą w kolorze jasnej zieleni czy błękitu.

Drzwi, ściany i podłoga w zbliżonej kolorystyce przedpokoju

Drzwi, ściany i podłoga w zbliżonej kolorystyce przedpokoju


Przedpokój duży i jasny


Niewątpliwie znacznie większe pole manewru mają szczęśliwi posiadacze przedpokojów o dużej powierzchni, odpowiednio doświetlonych. Zazwyczaj są to właściciele domów jednorodzinnych lub mieszkań, w których zaprojektowano duże powierzchniowo przedpokoje.

Przedpokój duży i jasny z pewnością można, a nawet zaleca się urozmaicić intensywnym kolorem ścian. Pasują tutaj zarówno ciemne zielenie czy brązy, ale także turkusy i wyraziste pomarańcze. Takie kolory są popularne w nowoczesnych wnętrzach.

Chcąc zachować lekkość przedpokoju nie obciążając go kolorem można zdecydować się na tradycyjną biel.

Połączenie dwóch kolorów w przedpokoju

Połączenie dwóch kolorów w przedpokoju czytaj dalej...

Koniecznie zobacz