Dobieramy wieszak do przedpokoju

Jesteś tutaj:

Dobieramy wieszak do przedpokoju

3,3/5 (59 ocen)

Wieszak nie jest wyłącznie funkcjonalnym wyposażeniem w przedpokoju. Przekonują o tym fakcie zarówno projektanci jak i dekoratorzy wnętrz – wieszak jest także doskonałym detalem ozdobnym. Czym zatem należy się kierować, aby wieszak w przedpokoju robił wrażenie?


Rodzaje konstrukcji


Nie zawsze myśląc o wieszaku w przedpokoju pojawiają się identyczne skojarzenia. Dzięki temu już na wstępie należy podkreślić, że konstrukcje wieszaków różnią się między sobą. Czy podobnie jest z ich funkcjonalnością?

Wolnostojący

Wieszaki wolnostojące nie nadają się wyłącznie do wyposażenia przychodni, kawiarni czy biura. Tego rodzaje konstrukcje wieszaków doskonale sprawdzają się także w domach.

Wieszak wolnostojący nie zajmuje dużo miejsca. W związku z tym z pewnością sprawdzi się w przedpokojach o niewielkich powierzchniach. Kupić można zarówno konstrukcje lekkie jak i masywne. Powszechnie wieszaki wolnostojące wyposażone są także dodatkowo w parasolniki, które pozwalają na uporządkowanie parasoli. Dzięki wielofunkcyjności wieszaków wolnostojących nie trzeba szukać dodatkowego miejsca w szafie. Warto jednak zaznaczyć, że wieszak wolnostojący powinien znajdować się kilkadziesiąt centymetrów od ściany. Dzięki temu mokre po deszczu kurtki czy płaszcze nie spowodują zawilgocenia ściany.

Nowoczesny wieszak do przedpokoju

Nowoczesny wieszak do przedpokoju

 

Ciekawą propozycją wydają się być także wieszaki teleskopowe. Montuje się je pomiędzy podłogą, a sufitem. Mogą śmiało zastąpić typowe wieszaki wolnostojące. Zazwyczaj wieszaki teleskopowe montuje się w nowoczesnych i przestronnych przedpokojach. Producenci w swoich ofertach określają rozpiętości, pomiędzy którymi można zamontować tego rodzaju wieszaki. Zatem ich zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do korytarzy. Często wykorzystuje się je także  w garderobach. Przeważnie maksymalne obciążenie przypadające na jedno ramię takiego wieszaka wynosi około 10 kg.

Klasyczny wieszak do przedpokoju

Klasyczny wieszak do przedpokoju

Ścienny

Jednak to nie wieszak wolnostojący jest najczęściej wybieranym do przedpokoju. Znacznie chętniej większość z nas decyduje się na wieszaki ścienne, które sprawdzają się nawet w najmniejszych korytarzach, nie zabierając dodatkowego miejsca.

Widniejący na ścianie wieszak może być zwartą, jednolitą konstrukcją lub po prostu pojedynczymi elementami. Bardzo często uzupełnienie zwartej konstrukcji stanowi półka, która podobnie jak parasolnik, pozwala na wykorzystanie przestrzeni. Najczęściej na półce układa się czapki, szaliki czy rękawiczki. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz