Dobieramy wieszak do przedpokoju

Jesteś tutaj:

Dobieramy wieszak do przedpokoju

3,3/5 (59 ocen)

Jednak nowatorskie pomysły przeważnie odnoszą się do pojedynczych wieszaków. Ich montaż pozwala na dowolny wybór wysokości, co znacznie ułatwia korzystanie z wieszaków chociażby dzieciom. Zamontowanie pojedynczych elementów nie sprawia trudności – zazwyczaj w zestawach producenci dołączają specjalne kołki montażowe. Warto podkreślić, że bardzo często tego rodzaju wieszaki ścienne imitują rośliny czy przedmioty codziennego użytku. Wielu projektantów wykorzystuje codzienność do stworzenia nowych przedmiotów. Nie powinien zatem dziwić wieszak lotka czy wieszak w kształcie spinacza biurowego. Sporo ciekawych inspiracji można znaleźć na stronach internetowych i wykonać wieszak samemu – nie tylko z oszczędności, ale i z kreatywności.

Wieszaki ścienne do przedpokoju

Wieszaki ścienne do przedpokoju

+ Szafka na buty

Typowym rozwiązaniem są także wieszaki sprzedawane w zestawach. I wbrew pozorom nie jest to wyłącznie troska o funkcjonalność mebli w przedpokoju.

Połączenie wieszaka i szafki na buty pozwala na praktyczne zagospodarowanie przestrzeni w przedpokoju. Równocześnie jest to udogodnienie dla nas samych, gdyż po założeniu butów płaszcz znajduje się bezpośrednio w zasięgu naszej ręki. Zatem będzie to bardzo dobra propozycja dla spóźnialskich:)

Wieszak ścienny do przedpokoju

Wieszak ścienny do przedpokoju


Materiał


Nie tylko wybierając konstrukcję pojawiają się dylematy. Podobnie jak w przypadku innych mebli tak i w przypadku wieszaków można podkreślić ich charakter, dzięki tworzywom z których zostały wykonane.

Dokonując wyboru warto pamiętać o metalu, chromie i drewnie. To właśnie tego rodzaju materiały uważane są za najbardziej eleganckie, a równocześnie stylowe. Metalowy wieszak w nowoczesnym wnętrzu o charakterze industrialnym – czy może być lepsze połączenie?

Chcąc optycznie ocieplić przedpokój nie powinno się decydować na wieszaki metalowe. Znacznie lepiej sprawdzą się wieszaki drewniane – promowane również przez wielbicieli stylu skandynawskiego. Drewniane elementy bardzo często zastępuje się drewnopodobnymi, co znacznie obniża ich cenę.

Wieszak wolnostojący do przedpokoju

Wieszak wolnostojący do przedpokoju


Cena


Niewątpliwie nowoczesny design wiąże się z kosztami. Jednak nie zawsze – wykorzystując chociażby płytę MDF można samemu stworzyć oryginalny wieszak pasujący do wnętrza lub kontrastowo wyróżniający się na tle pozostałych mebli.
W celu porównania cenowego zestawiliśmy poniżej przykładowy asortyment.
 

Metalowy wieszak wolnostojący

około 130 zł

Wieszak wolnostojący z satynowej stali

z drewnianym parasolnikiem

około 450 zł

Wieszak naścienny z półką

z płyty MDF

około 400 zł

Metalowy, pojedynczy wieszak imitujący kwiaty

około 20 zł/szt.

Wieszak, szafka na buty i lustro

(płyta laminowana)

około 600 zł

 

Jedno jest pewne: bez względu na to jaki charakter wystroju panuje w przedpokoju nie powinno się bagatelizować praktycznej i ozdobnej roli wieszaka. Jak widać wieszak może znacznie ułatwić wykonywanie codziennych czynności, a równocześnie konkurować z innymi detalami ozdobnymi.

mgr inż. Zuzanna Buszta

 


Koniecznie zobacz