Meble na korytarzu, ale jakie?

Jesteś tutaj:

Meble na korytarzu, ale jakie?

3,4/5 (16 ocen)

Przedpokój czy korytarz wcale nie musi być pozbawiony przytulności. Oryginalne wyposażenie czy rozmieszczenie mebli pozwala na wykreowanie zupełnie nowego, pozbawionego banalnego oblicza wnętrza.

Przejściowy charakter pomieszczenia jakim jest korytarz nie powinien decydować o wyborze typowych mebli. Warto podjąć krok w stronę wielu udogodnień oferowanych przez producentów. Wbrew pozorom meble na korytarzu wcale nie muszą być kosztowne, a pozwolą na uzyskanie wartych uwagi efektów.


Buty


Wiele niedogodności mogą przysporzyć właśnie buty. Jak wiadomo korytarz jest miejscem ubierania butów jak ich ściągania, czego widoczne skutki zauważalne są chociażby po deszczu. Trzeba zatem w szczególny sposób zadbać o ich przechowywanie.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest zainwestowanie w szafki na buty. Zazwyczaj są to szafki stojące. Jednak ze względu na możliwość przechowywania butów także w małych, wąskich korytarzach na rynku dostępne są także szafki wiszące. Szafki przeznaczone do przechowywania butów różnią się od typowych szafek. Ich wyróżnikiem są oczywiście kosze. Dzięki nim buty są uporządkowane i nie pojawiają się kłopoty z ich parowaniem. Ponadto korzystanie z koszy nie sprawia trudności i  nie jest głośne (dzięki zawiasom i specjalnym teleskopom).

Zróżnicowanie wymiarów koszy pozwala na:

  • jedno- lub wielorzędowe układanie sparowanych butów,
  • pomieszczenie różnej liczby par butów,
  • układanie butów różnych rozmiarów (zazwyczaj typowe kosze projektowane są dla rozmiaru 42, jednak istnieje możliwość indywidualnego zamówienia).

 

Meble korytarzowe

Meble korytarzowe


Szafki na buty mogą być również wyposażone w dodatkowe szuflady lub stanowić wygodne siedzisko podczas ubierania obuwia. Ciekawym pomysłem są także szafki otwierane od góry.

Rodzaj szafki na buty

Orientacyjna cena

Szafka na buty z siedziskiem mieszcząca około 8 par butów (półki)

150 zł

Szafka na buty mieszcząca około 12 par butów (kosze)

200 zł

Szafka na buty mieszcząca około 20 par butów (kosze)

wyposażona w dodatkową szufladę

400 zł

Szafka na buty mieszcząca około 24 par butów (kosze)

wyposażona w dodatkowe szuflady

700 zł

 

Zamiast typowych szafek można także zdecydować się na specjalne stojaki służące do przechowywania obuwia. Stojaki wykonywane są ze stali lub z plastiku. Ich ceny (około 50 zł) są znacznie niższe od typowych szafek, a podobnie jak one pozwalają na utrzymanie porządku na korytarzu. Bardzo często stojaki na buty są rozwiązaniami tymczasowymi.

Wieszak, komoda i lustro na korytarzu

Wieszak, komoda i lustro na korytarzu

Płaszcze, kurtki


Podążając w stronę ubioru niezbędne w korytarzu okazuje się także przechowywanie okrycia wierzchniego. Zacznijmy zatem od wieszaków i szaf. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz