Lustro w przedpokoju - nieoceniona rola

Jesteś tutaj:

Lustro w przedpokoju - nieoceniona rola

3,3/5 (90 ocen)

Interesujący, oryginalny przedpokój – taki właśnie może się stać za sprawę jednego dodatku. Mowa oczywiście o lustrze. Jakie lustro warto mieć w przedpokoju?


Nieoceniona rola


Lustro w przedpokoju spełnia szereg funkcji, dzięki którym nadaje się wnętrzu nowego, świeżego, a równocześnie oryginalnego charakteru.

Przede wszystkim lustro:

  • pełni rolę użytkową, umożliwiającą kontrolę wyglądu przed wyjściem
  • zapewnia optyczne powiększenie nawet najmniejszego przedpokoju
  • przy współpracy z właściwie dobranym oświetleniem jest w stanie rozjaśnić ciemny dotychczas przedpokój
  • pozwala na wyeksponowanie dodatkowych elementów wystroju takich jak: kwiaty czy obrazy
  • stanowi samo w sobie doskonały detal ozdobny.

 

Ze względu na powyższe cechy lustra w przedpokoju powinny być nie tylko piękne, ale przede wszystkim zadbane. Nawet najdroższe lustro nie jest w stanie zapewnić komfortu, gdy jest zakurzone i brudne. Bardzo dobrze w celu usunięcia plam czy smug sprawdzi się woda z amoniakiem lub woda z octem.

Duże lustro w przedpokoju

Duże lustro w przedpokoju


Szkło


Jak wiadomo niezbędnym materiałem służącym do wytworzenia lustra jest oczywiście szkło. W przypadku luster wysokiej jakości  wykorzystuje się przeważnie szkło typu float.

Zalety szkła  typu float:

  • gładka powierzchnia
  • brak efektu wywołanych optycznie odkształceń

 

Szkło pokrywa się srebrem lub glinem, a następnie warstwą ochronną. W porównaniu z lustrami z innych typów szkła tego rodzaju lustra są odporne na zabrudzenia. Warto podkreślić, że zagrożenia nie stanowią też chemiczne środki czystości.

Wizerunek lustra nie zależy jedynie od rodzaju szkła. Istotne są oczywiście wstawki czy zdobienia. Ciekawym pomysłem na lustro do przedpokoju jest zastosowanie szkła karbowanego lub malowanego. Dzięki temu zabiegowi jednolita dotąd tafla zyska zupełnie nowy charakter. Należy jednak zauważyć, że nadmiar ozdób może przynieść nieco odmienny efekt od pożądanego.

Lustro bez ramy w przedpokoju

Lustro bez ramy w przedpokoju


Z ramą czy bez?


Jeszcze kilka lat temu mogłoby się wydawać, że ramy wokół luster zostaną w przyszłości zapomniane. W chwili obecnej rama jest dostrzegalnym elementem, który znacznie wpływa na cenę lustra.

Lustra pozbawione ram najlepiej sprawdzają się w niewielkich przedpokojach, w których nie szuka się zazwyczaj dodatkowych detali ozdobnych. W przypadku przestronnych wnętrz ramy wokół luster są jak najbardziej wskazane. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz