Lustro w przedpokoju - nieoceniona rola

Jesteś tutaj:

Lustro w przedpokoju - nieoceniona rola

3,3/5 (61 ocen)

Ramy luster różnią się oczywiście między sobą, dzięki czemu można doskonale dopasować je do stylu przedpokoju – zarówno klasycznego jak i nowoczesnego. W klasycznych przedpokojach bardzo dobrze prezentują się ramy kute jak i drewniane. Bardzo często ich styl zostaje podkreślony, dzięki bogatym zdobieniom. Pojawiają się zatem motywy roślinne lub geometryczne. Ciemny lub złoty odcień ramy przykuwa uwagę, zdobiąc tradycyjne wnętrze.

Nowoczesne ramy mogą być lekkie, ale i masywne – w zależności od wykorzystanego do ich produkcji materiału. Wykorzystuje się egzotyczne drewno, ale i metale. Popularne są także plastyczne masy, które zjednują sobie serca wielbicieli stylu glamour. Lustra, ale i same ramy można także wykonać ze szkła – ramy ze szkła giętego - które stanowią dodatkowe lustra ozdobne. Nowoczesne lustro to przede wszystkim lustro, które charakteryzuje się znacznymi rozmiarami. Duże wielkości luster w modnych przedpokojach przyczyniają się do uwydatnienia roli ram – bez względu na to czy lustra mają kształt koła czy prostokąta.

Poza wymienionymi wyżej ramami zachwycają także te, które błyszczą, czyli ramy z kryształkami. Nawet te z pozoru skromne ramy są w stanie wyeksponować piękno kryształów.

Lutro z ramą na korytarzu

Lutro z ramą na korytarzu


Lustra do drzwi suwanych


Pomimo tak wielu zalet luster w ramach warto także pamiętać, że to nie wszystkie możliwości dla przedpokoju. Typowym rozwiązaniem jest także wykorzystanie przesuwnych drzwi szafy do zaaranżowania lustrzanej przestrzeni. W dużych wnętrzach należy pamiętać, że nie będzie korzystnym rozwiązaniem ulokowanie lustra w ramie tuż naprzeciw lustrzanych drzwi.

Drzwi przesuwne do szafy z lustrem nie są już dzisiaj nietypową propozycją, a wręcz przeciwnie – producenci zachęcają do kupna tego rodzaju szaf.

Zalety szafy z lustrem:

  • lustro nie wymaga dodatkowego miejsca
  • doskonale wpasuje się we wnętrze małych jak i dużych przedpokoi, stanowi uniwersalne rozwiązanie
  • zazwyczaj lustro ma większe wymiary niż typowe pojedyncze lustra wiszące, co znacznie ułatwia korzystanie z niego

Lustro bez ramy na korytarzu

Lustro bez ramy na korytarzu


Oświetlenie


Końcowy efekt w znacznej mierze uzależniony jest także od zastosowanego oświetlenia sztucznego. W związku z tym nie może zabraknąć kinkietów, ruchomych lamp czy specjalnych listew oświetleniowych. Dzisiaj głównie to te ostatnie zachwycają, tworząc efekt galerii w przedpokoju.

Szafy wnękowe najczęściej łączy się z oświetleniem halogenowym lub ledowym. Warto podkreślić, że na rynku dostępne jest już oświetlenie z czujnikami ruchu, dzięki który korzystanie z zamontowanego lustra nie będzie wymagało nawet włączenia światła.
 

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz