Meble na korytarzu, ale jakie?

Jesteś tutaj:

Meble na korytarzu, ale jakie?

3,4/5 (16 ocen)

Każdy korytarz zarówno w budynkach użyteczności publicznej (przychodnie, biura itp.)  jak i w prywatnych domach powinien być wyposażony w wieszak. Mokrych od deszczu ubrań nie powinno się bowiem bezpośrednio chować do szafy – skutkuje to mało przyjemnym zapachem i pojawieniem się wilgoci. Ze względu na brak miejsca nie wszyscy mogą sobie pozwolić na postawienie wieszaka wolnostojącego. Stąd przeważnie zastępuje się go wieszakami przykręcanymi do ściany. Coraz chętniej takie wieszaki utożsamia się z ozdobnymi detalami, których motywy przewodnie stanowią figury geometryczne, natura i rośliny. Warto zauważyć, że wykorzystuje się tutaj typowe materiały takie jak drewno, stal czy tworzywa sztuczne.

 

Zobacz także: Jak praktycznie i efektownie urządzić korytarz?

 

Można także zdecydować się na szereg rozwiązań nieszablonowych, dzięki czemu wnętrze stanie się nieschematyczne. Przykładem może być tutaj chociażby drabina, którą bardzo często spotyka się właśnie w roli wieszaka. Niewiarygodne? A jednak prawdziwe!

Klasyczny wieszak, fotel i lutro na korytarzu

Klasyczny wieszak, fotel i lutro na korytarzu

Nawet w niewielkim przedpokoju można wygospodarować miejsce przeznaczone na szafę. W chwili obecnej coraz chętniej tradycyjne szafy wolnostojące zastępuje się szafami wykonywanymi na indywidualne zamówienia, stanowiącymi bardzo często zabudowanie istniejących wnęk. Dopasowanie szafy do własnych potrzeb uwzględniane jest już na etapie projektowania. Wieszaki, półki czy szuflady projektuje się zgodnie z ilością planowanych do przechowywania ubrań i akcesoriów garderoby. Wygoda jednak sporo kosztuje (ceny zaczynają się od około 1500 zł), dzięki czemu typowe szafy wolnostojące okazują się tańsze.

Nietypowym pomysłem są także szafy obrotowe. To z pewnością jedna z najciekawszych nowinek wnętrzarskich. Szafy obrotowe doskonale prezentują się w nastawionych na minimalizm przedpokojach. Są świetną ozdobą przy równoczesnym zachowaniu swoich funkcji. Za szafę obrotową trzeba będzie zapłacić co najmniej 1000 zł.

Komoda i lustro we wnęce korytarzowej

Komoda i lustro we wnęce korytarzowej

Lustro


Korytarz z pewnością nie powinien być pozbawiony lustra. Jest ono atrakcyjnym wyposażeniem nie tylko ze względu możliwość spojrzenia na siebie przed wyjściem. Lustro odbija światło, dzięki czemu pozwala na rozjaśnienie i optyczne powiększenie przedpokoju.

Najlepszym rozwiązaniem dla małych korytarzy jest wybór szafy z lustrem. Pozwala na wydobycie wielofunkcyjności przy zachowaniu określonego stylu. W przypadku większych przestrzeni sprawdzą się duże lustra w grubych ramach. Ozdobią ścianę, a równocześnie nadadzą jej szyku i elegancji.

Ważną zasadą jest niewieszanie lustra tuż naprzeciw wejścia!

 


Meble na korytarzu

Meble na korytarzu

Meble łączące funkcję korytarza i pokoju

Meble łączące funkcję korytarza i pokoju


mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz