Czerwona cegła na ścianie w kuchni i salonie

Jesteś tutaj:

Czerwona cegła na ścianie w kuchni i salonie

3,3/5 (35 ocen)

Inspiracją dla dekoratorów wnętrz jak i ich naśladowców są ściany z cegły. Rolę odgrywa kolor oraz faktura. Dlaczego czerwona cegła ma w sobie tak wielką siłę przyciągania?


Tylko kuchnia i salon?


Ściany z czerwonej cegły nie są wyłącznie pomysłem przeznaczonym dla kuchni czy salonu. Owszem to w tych pomieszczeniach najczęściej podziwia się ceglane oblicze ściany. Jednak równie dobrze prezentują się one w przedpokojach, gabinetach czy biurach.

Jak już wspomniano na samym początku moc czerwonej cegły jest naprawdę duża. Stąd też coraz szersze zainteresowanie tym, a nie innym materiałem budowlanym. Czerwona cegła cieszy oko, a równocześnie pozwala na uzyskanie przytulnego klimatu panującego we wnętrzu.


Ceglana przyszłość


Widoczna, nieotynkowana cegła z dnia na dzień zyskuje sobie coraz to większe grona zwolenników. Z całą pewnością nie można odmówić jej charakteru. Ten typ wykończenia ściany, a właściwie jego braku jest coraz chętniej wybierany.

Idealnie proste ściany dla wielu stają się po prostu nudne. Z tego też względu czerwona cegła w wielu domach zastępuje dotychczasowe przyzwyczajenia. Bardzo często w pomieszczeniu to jedna lub dwie ściany są ścianami ceglanymi. Dzięki temu przy zachowaniu swojej funkcji pełnią także funkcję ozdobną.

W wielu przypadkach podkreśla się znaczenie czerwonej ściany poprzez odpowiedni dobór oświetlenia. Współgranie światła i czerwonej cegły daje znakomite efekty. Ściana staje się jakby obrazem, dzięki któremu wnętrze zostaje uatrakcyjnione. Teraz już wiadomo, dlaczego to właśnie w salonie pojawia się cegła. Cieszy ona bowiem oczy nie tylko domowników, ale i gości.


Nowoczesna kuchnia zyskująca nowe oblicze dzięki czerwonej cegle

Nowoczesna kuchnia zyskująca nowe oblicze dzięki czerwonej cegle

Zalety czerwonej cegły


Do ukłonu w stronę czerwonej cegły skłaniają przede wszystkim jej zalety. Oprócz omówionej powyżej oryginalności wymienia się jeszcze kilka istotnych cech.

Warto podkreślić, dlaczego czerwona cegła sprawdza się w kuchni. Po pierwsze nie są dla niej straszne zmiany temperatury. Zatem kuchnia będąca strefą gotowania i zmywania potrzebuje tego rodzaju materiału. Poza tym czerwona cegła jest odporna na ogień, dzięki czemu pokonuje szereg swoich rywali. Czerwona cegła jest zatem funkcjonalnym pomysłem dla ścian, ściany lub części ściany w Twojej kuchni.

Czerwona cegła na ścianie w salonie nie jest alternatywą wyłącznie dla dużych przestrzeni. Warto zaznaczyć, że to doskonała propozycja dla małych wnętrz. To właśnie i takich pomieszczeniach czerwona cegła doda charakteru i blasku. Widoczna na ścianie cegła powoduje, że wnętrze zostaje optycznie powiększone. Zatem dzięki tym zaletom czerwona cegła dekoruje i ubarwia ścianę równocześnie. Czerwona cegła tworzy niepowtarzalny klimat. Zauważa się ją także spoglądając na domowe kominki, które wywołują, jednoznaczne jak najbardziej pozytywne odczucia. Zastosowanie czerwonej cegły nie musi zatem towarzyszyć jedynie ścianom, ale także słupom  czy kominkom.

Loft - czerwona cegła połączeniem funkcjonalności i dekoracji

Loft - czerwona cegła połączeniem funkcjonalności i dekoracji

Lofty


Mieszkania urządzane w pomieszczeniach poprzemysłowych to w chwili obecnej jedno z najchętniej wybieranych, a równocześnie drogich rozwiązań. Duża przestrzeń z charakterem po prostu kosztuje. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz