Czerwona cegła na ścianie w kuchni i salonie

Jesteś tutaj:

Czerwona cegła na ścianie w kuchni i salonie

3,3/5 (34 ocen)

Salon w lofcie z pewnością nie obejdzie się bez czerwonej cegły. Czerwona cegła jest bowiem jego nieodłącznym elementem. Połączenie artystycznej wizji, a równocześnie nowoczesności to cena, za którą obecnie płaci się naprawdę sporo.

Duże przeszklenia, surowe ściany to jedne z charakterystycznych cech poprzemysłowych rozwiązań mieszkalnych. Jednak surowość ścian nie odrzuca. Efekt jest zupełnie odwrotny, dzięki czemu popularność loftów rośnie z dnia na dzień. W dużym stopniu do zainteresowania takim, a nie innym salonem przyczynia się właśnie czerwona cegła, uszlachetniając poprzemysłowy charakter mieszkania.

Ściana ceglana w salonie

Ściana ceglana w salonie

W zastępstwie czerwonej cegły


Warto, aby jakość materiału była jak najlepsza. Jednak nie zawsze tak jest. W takich przypadkach również można uzyskać efekt, dzięki któremu biała lub kolorowa ściana będzie do złudzenia przypominała gliniany materiał.

Powszechnie wykorzystuje się płytki z ciętej cegły czy ceglane płytki ceramiczne. Czerwona cegła jest zatem inspiracją dla producentów materiałów wykończeniowych. Ciężar wymienionych płytek jest znacznie mniejszy. Lżejsze rozwiązanie sprawdza się w związku z tym w tych wnętrzach, w których nie należy dodatkowo obciążać ściany. Producenci oferują lekkie, a równocześnie praktyczne rozwiązania dla Twoich ścian. Odmiana wnętrza nie musi odnosić się tylko do domów jednorodzinnych, loftów, ale także do mieszkań w bloku.

Cegła może być regularna lub nie, ale zawsze będzie wartym uwagi materiałem. Surowe wnętrze dzięki czerwonej cegle jest ciepłe i przytulne, ma wzmocniony charakter przy zachowaniu dobrego smaku…


Czerwona cegła - pomysł na ścianę w Twoim salonie

Czerwona cegła - pomysł na ścianę w Twoim salonie


mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz