Nowoczesne płytki ceramiczne do łazienki

Jesteś tutaj:

Nowoczesne płytki ceramiczne do łazienki

3,2/5 (16 ocen)

Współczesne łazienki znacząco odbiegają od tych, z których w młodości korzystali nasi rodzice. Nowoczesna łazienka to przede wszystkim funkcjonalne, ale i eleganckie wykończenie czy wyposażenie. Łazienki z pewnością nie przypominają łazienek sprzed lat stanowiących przede wszystkim pomieszczenia sanitarne. Znaczący wpływ na aranżację wywierają płytki ceramiczne.


Zachwycające łazienki


Nowoczesne trendy to przede wszystkim trendy zróżnicowane. Płytki ceramiczne są niejako odpowiedzią na nasze gusta i potrzeby. Skłaniając się ku temu warto zaznaczyć, ze nowoczesne łazienki to inspirujące wykończenie, ale i wyposażenie. Stąd tak wielu producentów płytek ceramicznych zaczęło rozwijać także działalność związaną ze sprzedażą wyposażenia łazienkowego.

Współczesny design to przede wszystkim wzajemne uzupełnianie się płytek ceramicznych i wyposażenia. Oznacza to, że w znacznej mierze zależy nam na pięknym wnętrzu naszej łazienki. I z pewnością takie ono będzie, jeżeli zainwestujemy w odpowiednie, wytrzymałe płytki ceramiczne oraz kleje, które zapewnią trwałość na lata.


Kolekcje


Współgranie i harmonia to określenia doskonale pasujące do współczesnych łazienek. Poszczególne serie płytek ceramicznych nie ograniczają się zatem wyłącznie do płytek ceramicznych podłogowych. Popularne staje się łączenie kolekcji płytek podłogowych i ściennych.

Decydując się na nowoczesne płytki ceramiczne do łazienki nie sposób zapomnieć o wymaganiach. Warto przypomnieć, że chodzi tutaj o wymagania ścieralności stawiane przede wszystkim płytkom podłogowym. Zaleca się, aby klasa ścieralności była klasą III lub IV.

Nieco inaczej jest z płytkami ściennymi, ponieważ mogą mieć niższą klasę ścieralności.

Kolekcje łączą nie tylko współgrające ze sobą kolory, ale i motywy. W chwili obecnej do najchętniej kupowanych płytek ceramicznych należą te z motywami roślinnymi.

Nowoczesna łazienka


Kontrasty


Trafić w trendy to trafić w kolory. Nowoczesnych łazienek z pewnością nie powinno się kojarzyć się z jednym kolorem. To właśnie dzięki kolorom płytek ceramicznych coraz częściej wydzielamy poszczególne części łazienki. Szeroki zakres  przeznaczenia łazienki wywiera bezpośredni wpływ na wybór kontrastujących ze sobą kolorów. Nie dziwi już zatem łączenie brązu i beżu. Beżowe płytki ceramiczne powiększają wnętrze naszej łazienki, natomiast ciemny brąz podkreśla jej wyposażenie. Rola kolorów jest znacząca. Płytki ceramiczne dają nam możliwość bawienia się kolorami. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru, ponieważ nadmierna gra kolorów nie doda naszym łazienkom uroku i elegancji.

Nowoczesne płytki łazienkowe

Modne wybory na podłogi i ściany


Nowoczesne płytki ceramiczne do łazienki to doskonałe ozdoby. Ich szkliwiona powierzchnia jest gładka, a kalibracja stosunkowo mała. Sprawdzają się zarówno w przestronnych jak i małych wnętrzach. Szczególnie ważne jest ich przyklejenie. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz