Wanna z prysznicem - dwa w jednym

Jesteś tutaj:

Wanna z prysznicem - dwa w jednym

3,2/5 (58 ocen)

W każdej rodzinie znajdzie się zwolenników kąpieli w wannie i tych, co preferują szybki prysznic. Budując dom, kupując nowe mieszkanie lub przeprowadzając remont, stajemy często przed wyborem albo-albo. Tymczasem, aby zadowolić wszystkich, wystarczy po prostu kupić i zamontować „dwa w jednym”, a więc wannę z panelem prysznicowym. Ponieważ producenci już dawno zwietrzyli możliwość zarobku na takich rozwiązaniach, na rynku można znaleźć sporo ciekawych propozycji. Warto przyjrzeć się im bliżej.


Praktyczne rozwiązania


Kiedy się bliżej przyjrzeć temu tematowi, okazuje się, że pomysłów na tego typu kompromis w łazience jest bardzo dużo. Oczywiście, niektóre z nich nadają się jedynie do łazienek, które są całkowicie od nowa aranżowane, ale jest również sporo takich, które dają się adaptować do już istniejących i funkcjonujących pomieszczeń. Zobaczmy najbardziej popularne rozwiązania.

- Wanna + panel prysznicowy – najprostsze wyjście z sytuacji. Do istniejącej już wanny (bez względu na jej kształt), która umieszczona jest przynajmniej przy jednej ze ścian, dokupujemy panel prysznicowy. Następnie montujemy go na odpowiedniej wysokości nad wanną i już. Dobrze jest dodatkowo zawiesić wzdłuż wanny ceratową zasłonę, by podczas brania prysznica, nie zachlapać całej łazienki.

- Wanna + panel + parawan – a to jest prawdopodobnie najpopularniejszy wariant takiego rozwiązania. Do wanny prostokątnej lub narożnej na ścianie montuje się panel z prysznicem, a na jej brzegu (brzegach) składane skrzydła parawanu szklanego lub z tworzywa sztucznego. Jest to bardzo wygodne i satysfakcjonujące wszystkich wyjście, bo można bez problemu zażywać kąpieli w wannie, jak i wziąć szybki prysznic.

- Wanno-kabiny – jak już wspomnieliśmy, producenci wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu na tego typu rozwiązania i na rynku można znaleźć sporo ciekawych ofert łączących w sobie walory wanny i kabiny prysznicowej. Podstawowym typem takiej konstrukcji jest wysoki brodzik (właściwie wanna) z panelem prysznicowym (także z wersją do hydromasażu i półkami) oraz kabina z rozsuwanymi bądź uchylnymi skrzydłami drzwi. Jednak dla osób ceniących sobie nowoczesne i niebanalne projekty, co i rusz pojawiają się ciekawe i funkcjonalne modele o zupełnie nietypowych kształtach.

Wanna z prysznicem w jednym

Wanna z prysznicem w jednym

Dwa w jednym – czy warto?


Kiedy przegląda się fora, na których wypowiadają się osoby korzystające już z takich wariantów, zdecydowana większość jest całkowicie zadowolona ze swojej decyzji. Wydaje się to dość oczywiste, ponieważ istnieją propozycje, które możliwe są do zamontowania w małych łazienkach, jak i dużych. Można wybrać opcję ekonomiczną, jak i ekskluzywną. W każdym przypadku satysfakcję odczują zarówno miłośnicy kąpieli w wannie, jak i ci preferujący praktyczny prysznic. Czegóż chcieć więcej?


Dodatkowo należy tu poinformować zainteresowanych, że istnieją już nie tylko same rozwiązania dwa w jednym, ale kilka w jednym. Mamy tu na myśli połączenie na przykład wanny, prysznica i rozbudowanego systemu hydromasażu (w wannie i w panelu prysznicowym) oraz warianty wanna + prysznic + hydromasaż + mini sauna. Oczywiście te dwa ostatnie rozwiązania wymagają znacznie większych nakładów finansowych, ale za taki komfort wielu chętnie zapłaci.

Wanna i prysznic razem

Wanna z prysznicem razem czytaj dalej...

Koniecznie zobacz