Wybieramy wannę z hydromasażem

Jesteś tutaj:

Wybieramy wannę z hydromasażem

3,1/5 (7 ocen)

Dziś, aby zażyć relaksującej kąpieli w jacuzzi, nie musimy wybierać się do Spa. Wystarczy odpowiednio wyposażyć i urządzić własną łazienkę. Jednym z obowiązkowych elementów jest wówczas wanna z hydromasażem. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów takich wanien, które dają możliwość różnych rodzajów wodnej regeneracji. W naszym artykule znajdą Państwo istotne informacje, które mogą pomóc w wyborze optymalnej wanny do własnej łazienki.


Wanny, a rodzaje masażu


Wśród wanien z hydromasażem wyróżnia się trzy rodzaje, z masażem wodnym, z masażem powietrznym i z masażem wodno-powietrznym.

- Masaż wodny – czyli hydromasaż w wannie, jest możliwy dzięki temu, że na oparciu, bokach oraz na dnie wanny rozmieszczone są dysze. To z nich wypływa woda, której kierunkiem i siłą można sterować według własnych upodobań i potrzeb. Tego typu masaż wodny poprawia krążenie, ukrwienie, rozluźnia mięśnie. Zalecany jest dla osób ze schorzeniami oddechowymi, reumatologicznymi, kręgosłupa, dla osób żyjących w napięciu stresie i cierpiących na schorzenia nerwicowe.

- Masaż powietrzny – nazywany inaczej „perełkowym”. Tutaj z dysz wydobywa się powietrze. Jego działanie skutecznie pobudza receptory skóry, rozluźnia mięśnie i poprawia ukrwienie. Bardzo wskazany jest przy wszelkiego rodzaju skurczach, obolałych mięśniach, siniakach i stłuczeniach.

- Masaż wodno-powietrzny – jest to połączenie dwóch wcześniej wymienionych systemów. Fachowcy twierdzą, że jest bardzo efektywny w swoim działaniu. Satysfakcjonuje i tych, którzy potrzebują uderzenia wodą, i tych, co preferują masaż powietrzem, a także takich, co chętnie korzystają łączonego masażu.  

Wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem

Wanny, a rodzaj materiału ich wykonania


Wanny z hydromasażem powstają z kilku materiałów, akrylu, drewna, stali i quarylu. Na naszym rynku najwięcej jest modeli wykonanych z akrylu, których warstwa zewnętrzna czasem wzmacniana jest poliestrem lub włóknami szklanymi. Są to wanny o miłym dla ciała dotyku, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i przebarwienia. Dość długo utrzymują ciepło. Wanny z drewna cechują się trwałością, bardzo małą utratą ciepła i również są przyjemne w zetknięciu z ludzkim ciałem. Wanny ze stali są bardzo solidne, trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale – niestety – kiedy są puste mogą razić chłodem. Natomiast wanny z quarylu (połączenie kwarcu i akrylu) okazują się bardzo stabilne, wytrzymałe, dość długo trzymają ciepło i dają się łatwo czyścić, ale są bardzo ciężkie i bardzo drogie.Wanny, a ich kształt


Także pośród wanien z hydromasażem spotyka się bardzo różne kształty. Do najczęściej wybieranych należą:

- symetryczne - dzielą się na beznarożnikowe, prostokątne, narożne, sześciokątne, ośmiokątne,

- asymetryczne – w wariantach narożnym (prawo lub lewostronne), okrągłym, owalnym, pięciokątne. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz