Umywalki podblatowe i nablatowe - oryginalne i bardzo atrakcyjne

Jesteś tutaj:

Umywalki podblatowe i nablatowe - oryginalne i bardzo atrakcyjne

3,1/5 (29 ocen)

Umywalki, choć zazwyczaj montowane są w łazienkach i toaletach, to swoje miejsce znajdują również w pokojach hotelowych, akademikach, hostelach, salach szpitalnych i wielu innych pomieszczeniach. Od tych urządzeń sanitarnych oczekuje się nie tylko funkcjonalności, ale często również odpowiedniej estetyki. Na rynku, na szczęście, mamy prawdziwe bogactwo umywalek. Zaczynając od materiału, z jakiego są wykonane, przez różne rozmiary i kolory, po atrakcyjna stylistykę. W niniejszym artykule przyglądamy się bliżej umywalkom podblatowym i nablatowym.


Umywalki nablatowe


Umywalki nablatowe są u nas dostępne stosunkowo od niedawna, w porównaniu z innymi rodzajami tych urządzeń. Jednak bardzo szybko spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem rzeszy klientów. Montuje się je na powierzchni blatu (stąd ich nazwa) szafki łazienkowej. Dzięki temu nie zajmuje ona cennej przestrzeni wewnątrz. Takie usytuowanie jest również wygodne z tego względu, że można na blacie, na czas korzystania z umywalki, położyć nie tylko akcesoria łazienkowe, ale również biżuterię i inne drobiazgi. Umywalki nablatowe umożliwiają łatwiejsze wyczyszczenie swoich krawędzi i całego blatu, na którym są zamontowane.

Ze względu na swoją funkcjonalność, doskonale sprawdzają się w małych i w dużych łazienkach. Producenci starają się, by ich oferta była dla klientów jak najbardziej atrakcyjna. Dlatego można wybierać pośród naprawdę wyjątkowych projektów. Umywalki nablatowe zachwycają swoimi niebanalnymi kształtami, materiałem, z jakiego powstają, kolorami i wielkością.

Niektóre nawiązują do starożytnych mis, inne do ludowych naczyń, ale są też takie zupełnie nowoczesne, na przykład z kolorowego szkła czy z kamienia. Mają kształty liści, kwiatów, muszli, czy korytek. O wielu z nich można powiedzieć, że są wręcz ekstrawaganckimi rozwiązaniami, na które zdecydują się osoby ceniące sobie niepowtarzalne, unikatowe pomysły. Nie jednego klienta zachwyciły ich oryginalne projekty.

Nowoczesna umywalka nablatowa

Nowoczesna umywalka nablatowa

Zalety umywalek nablatowych


Przeglądając wypowiedzi i oceny użytkowników tego typu umywalek, nie sposób zauważyć, że w ich opiniach powtarza się kilka najwyżej stawianych zalet. Wśród nich wymieniają oni między innymi takie cechy, jak:

- oryginalny i atrakcyjny wygląd,

- komfort użytkowania – wynikający choćby z tego, że rant umywalki jest umieszczony znacznie powyżej blatu, a co za tym idzie, bliżej użytkownika, wygodniej jest w nich myć twarz, golić się itp.


- radykalne oddzielenie przestrzeni blatu od umywalki, które znacznie ułatwia zachowanie czystości obu elementów,

- wygoda blatu przy umywalce - można na nim położyć kosmetyki, ręcznik, odłożyć bezpiecznie, na czas mycia się, okulary czy biżuterię.

Ceny umywalek nablatowych – 200 – 10.000 zł (a nawet więcej).

Umywalki nablatowe

Umywalki nablatowe

Umywalki podblatowe

 

Umywalki podblatowe mają odmienną konstrukcję. Niemal w całości kryją się wewnątrz szafki łazienkowej lub pod samym blatem przymocowanym do ściany. Choć zajmują one sporo miejsca w szafce, to wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Powodem jest miedzy innymi fakt, że wraz z całą umywalką chowa się również reszta armatury, co znacznie wpływa na estetykę łazienki.

Niestety, ponieważ umywalka w większości schowana jest pod blatem, nie ma tu aż takich możliwości wykorzystania kształtów. Jednak i z tym radzą sobie kreatywni projektanci, gdyż oryginalnych i funkcjonalnych umywalek nie brakuje.

Produkowane więc są modele o różnych wielkościach, z rozmaitych materiałów, ciekawych kształtach i kolorach. Klienci mają okazje wybierać pomiędzy klasyką, standardem a oryginalnymi i unikatowymi projektami. Każdy ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

W przypadku umywalek podblatowych istnieje również możliwość kreatywnego i praktycznego zagospodarownia miejsca na blacie wokół jej krawędzi. Niektórzy więc stawiają tam swoje akcesoria, kosmetyki, okulary, suszarkę, lokówkę lub inne urządzenia.

Umywalka podblatowa

Umywalka podblatowa

Atuty umywalek podblatowych


Umywalki podblatowe nie bez powodu cieszą się dużą popularnością. Wielu użytkowników zachwala ich konkretne zalety. Wymieniają oni między innymi takie właściwości, jak:

- wygodę, praktyczność, funkcjonalność i estetykę,

- podoba się im to, że umywalki tworzą z blatem jeden element dekoracyjny, czytaj dalej...

Koniecznie zobacz