Nowoczesne meble łazienkowe

Jesteś tutaj:

Nowoczesne meble łazienkowe

3,5/5 (14 ocen)

Współczesne łazienki są nie tylko pomieszczeniami użytkowymi, ale również miejscami odprężenia - chwilowego oderwania się od codziennych problemów. W związku z tym chętnie inwestujemy w ich nowoczesne wykonanie oraz wyposażenie. I wbrew pozorom nie chodzi tutaj wyłącznie o typowe elementy, które znajdują się w łazience, czyli umywalki lub wanny. Nowoczesne wyposażenie stanowią również meble.


Dzisiejszy design łazienkowych wnętrz


W chwili obecnej przywiązujemy dużą wagę do wyglądu naszych mieszkań w bloku czy jednorodzinnych domów. Podejmujemy zatem kroki w kierunku estetycznego i funkcjonalnego wyposażenia. Zależy nam głównie na uzyskaniu przestronnych wnętrz, w pełni zaspakajających nasze potrzeby i wymagania.

Przykładem jest tutaj chociażby porównanie łazienek starszych pokoleń oraz łazienek, które projektuje się współcześnie. Z pewnością te dzisiejsze są znacząco większe, a swoją powierzchnią nie odbiegają od powierzchni pokoju dziennego czy sypialni. Różnica jest również kolosalna w przypadku samego wyposażenia. Nieustannie potrzebujemy coraz więcej sprzętów, środków czystości czy kosmetyków. W związku z tym potrzebujemy także dodatkowych szafek i półek, dzięki którym każda rzecz będzie miała swoje miejsce, nie będzie się kurzyła i zakłócała komfortu przebywania w łazience.

Pomocną rękę w tym kierunku wyciągają do nas producenci nowoczesnych mebli łazienkowych, którzy oferują gotowe zestawy oraz umożliwiają wykonanie mebli pod indywidualne zamówienie klienta.


Szafki


Kraina mebli łazienkowych to przede wszystkim szafki. Najbardziej popularnym typem są szafki umywalkowe. Bardzo często produkują je ci sami producenci, którzy zajmują się sprzedażą umywalek. Dzięki temu wymiary szafek są w pełni dostosowane do wymiarów i kształtu ceramiki sanitarnej. Najczęściej korpusy wykonywane są z płyty wiórowej, a fronty z płyty MDF laminowanej. W zależności od wymagań klienta szafka umywalkowa  może zawierać jedynie półki lub półki wraz z zestawem szuflad.


Pomimo tego bardzo często nie starcza nam miejsca i potrzebujemy dodatkowych mebli. Możemy zdecydować się na szafki stojące lub wiszące w zależności od powierzchni łazienki oraz własnej wizji zaaranżowania wnętrza. Szafki stojące najczęściej występują jako rozwiązanie z metalowymi nóżkami lub kółkami. W skutek tego utrzymanie czystości pod szafkami nie stanowi już problemu, podobnie jak chęć zmiany rozmieszczenia mebli.

Nowoczesne meble łazienkowe

Nowoczesne meble łazienkowe

Słupki i półsłupki


W ostatnim czasie popularnością cieszą się wąskie i wysokie szafki, czyli słupki oraz nieco niższe, czyli półsłupki. Dlaczego? Przede wszystkim wynika to z funkcjonalności tego typu mebli. Nie zajmują dużo miejsca, a równocześnie umożliwiają przechowywanie niezbędnych w łazience akcesoriów.

Bardzo często wyposażone są w metalowe kosze na bieliznę. Drzwiczki słupków łazienkowych projektowane są jako uniwersalne, dzięki czemu mogą być zamontowane zarówno po stronie prawej jak i lewej. Drzwiczki w zależności od producenta występują jako pełne oraz z przeszkleniem. Słupki i półsłupki podobnie jak tradycyjne szafki mogą zawierać jedynie półki lub kombinacje: półki oraz szuflady lub kosze.

Meble łazienkowe

Meble łazienkowe

Komody


Wartymi naszej uwagi szafkami są również komody. Są one znacznie bardziej pojemne niż słupki czy półsłupki. Wyposażone w wielu przypadkach w metalowe koszyczki, szuflady z systemami cichego domykania i chromowe uchwyty. Sporym zainteresowaniem cieszą się również systemy bezuchwytowe typu „push to open”.

Meble łazienkowe

Meble łazienkowe

Lustra


Ważnym elementem w nowoczesnej łazience jest także lustro, które w znaczący sposób może wpłynąć na podwyższenie walorów estetycznych. Odpowiednio dobrane do wnętrza powoduje optyczne jego powiększenie, a także nadanie ekskluzywnego charakteru. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz