Nowoczesne meble łazienkowe

Jesteś tutaj:

Nowoczesne meble łazienkowe

3,5/5 (14 ocen)

Lustra mogą mieć tradycyjne kształty - kwadratowe bądź prostokątne. Jednak coraz częściej w nowoczesnych łazienkach pojawiają się jako okrągłe, owalne lub wielokątne.

Najbardziej proste lustra to rozwiązania bezramowe, ponieważ ich cena jest znacząco niższa od luster z ramami. W zależności od materiałów, z których została wykonana rama różnica w cenie może być kolosalna. Przykładem są tutaj drewniane ramy z wypełnieniem, które stanowi  artystyczne szkło  barwione na różne kolory. Popularne są również ramy z polakierowanego szkła.

Ponadto istotny wpływ na cenę tego niezbędnego w łazience elementu wywierają także dodatkowe akcesoria. Chodzi tutaj przede wszystkim o oświetlenie oraz półki. Często zależy nam na tego typu osprzęcie i w związku z tym jesteśmy w stanie więcej zapłacić, aby uzyskać pożądany charakter wnętrza.


Nowoczesne meble łazienkowe muszą być dostosowane do przeznaczenia i warunków, w których będą spełniały swoje funkcje. Należy pamiętać, że łazienka jest pomieszczeniem o podwyższonym stopniu wilgotności. Dlatego też  z pewnością nie powinno się oszczędzać na jakości materiałów, z których wykonane są tego typu meble. Zabezpieczone przed działaniem wody powierzchnie (kilkuwarstwowe pokrycie farbami i lakierami) to podstawa prawidłowego ich eksploatowania.

Wysoki połysk, półmat czy mat? To pytanie, którego odpowiedź należy już do każdego z nas. Nowoczesna łazienka to przede wszystkim połączenie stref: kąpielowej, higienicznej oraz sanitarnej… I tym trzeba kierować się podczas wyboru mebli.

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz