Kabiny prysznicowe - typy i kryteria wyboru

Jesteś tutaj:

Kabiny prysznicowe - typy i kryteria wyboru

3,6/5 (14 ocen)

W naszym zagonionym, a przy tym wygodnym świecie, prysznic stał się nieodzownym elementem życia. Na dłuższą kąpiel w wannie często nie mamy czasu, ale na wzięcie prysznica wystarczy przecież kilka minut. Dlatego miejsce na prysznic lub kabinę prysznicową znajdujemy niemal w każdym domu, mieszkaniu, a nawet w firmach, szkołach i zakładach produkcyjnych. Jeśli chodzi o kabiny prysznicowe, to na rynku jest ogromny wybór i każdy zainteresowany z pewnością może znaleźć coś dokładnie dla siebie.


Typy kabin prysznicowych


Wybierając optymalną kabinę do własnej łazienki, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przyjrzyjmy się więc poszczególnym rodzajom kabin.  

Kabiny profilowe – obecnie są najpopularniejsze. Wynika to prawdopodobnie z tego, że są stosunkowo niedrogie oraz dość łatwo komponują się w większości łazienek. Profile tych kabin wykonane są zazwyczaj z aluminium, które czasem jest chromowane lub polakierowane na dowolny kolor. Wyróżnia się tu profile płaskie lub zaokrąglone. Do tego typu kabin bez większego problemu da się dobrać brodzik, kwadratowy, prostokątny lub półokrągły.

Kabiny bezramowe – są to ekskluzywne konstrukcje wykonywane ze szkła i zawiasów. To bardzo nowoczesne w swoim wyglądzie kabiny, które najczęściej montowane są w większych łazienkach.

Kabiny z dużymi taflami szkła – zbudowane są z dużych szyb, które mają tylko ramę zewnętrzną lub same profile pionowe. Doskonale wkomponowują się we wnętrza nowoczesnych łazienek. Niestety są droższe od kabin profilowych. Charakteryzują się minimalistycznym, pod względem projektu, wyglądem. Dominują w nich wielkie płaszczyzny szkła oraz błyszczące dodatki w postaci chromowych zawiasów i uchwytów.

 

Kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa

Innym podziałem rodzajów kabin prysznicowych jest ten, który bierze pod uwagę miejsce ich lokowania. I tak wyróżnia się:

- Kabiny wolnostojące – zalicza się je do mniej popularnych. Prawdopodobnie z dwóch powodów: wymagają dużo miejsca w łazience oraz specjalnego sposobu doprowadzenia do nich wody. Jak ich nazwa wskazuje, nie przylegają żadna częścią do ścian łazienki. Najczęściej sprzedawane są w kompletach z obudową, brodzikiem i baterią. Trzeba im przyznać, że są bardzo dekoracyjne. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz