Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Jesteś tutaj:

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

3,3/5 (11 ocen)

Kiedy trzeba w miarę szybko i sprawnie odświeżyć się, wzięcie prysznica jest najwygodniejszą opcją, a że pośpiech wpisany jest już chyba na stałe w nasze życie, w wielu łazienkach umieszczamy kabiny prysznicowe. Producenci, zdają sobie sprawę z dużego zapotrzebowania i sporej konkurencji, dlatego dbają o to, by każdy mógł w ich ofercie wyszukać taką, która będzie dla niego najbardziej optymalna. Jedni szukają niewielkich i prostych modeli, inni wręcz przeciwnie, chętnie zakupią takie, które zapewniają największy komfort. My przyjrzymy się tym najchętniej wybieranym wersjom kabin prysznicowych.


Kabiny prysznicowe półokrągłe


Jeszcze do niedawna uważano je wyłącznie za modele nadające się do małych, źle ustawnych łazienek. Dziś można ich bogatsze warianty spotkać nawet w tych największych łazienkach. Doceniono ich walory estetyczne i funkcjonalne, a także to, że dając im więcej przestrzeni okazują się także bardzo komfortowym rozwiązaniem w każdej łazience.

W salonach sklepowych znajdziemy wiele typów kabin półokrągłych, od tych najmniejszych i najprostszych w swojej konstrukcji, po niezwykle rozbudowane i ekskluzywnie wyposażone. Półokrągłe kabiny natryskowe znajdują więc swoich zwolenników także wśród bardzo wymagających klientów przyciągając ich uwagę interesującym wyglądem, materiałem wykonania, atrakcyjnym wyposażeniem. W ostatnim czasie pojawiły się również opcje kabin o asymetrycznych kształtach, które są zbawiennym rozwiązaniem dla wielu właścicieli nieustawnych łazienek.

Ceny kabin prysznicowych półokrągłych:

- najmniejsze i najprostsze – 450 – 1.000 zł
- średniej klasy – 1.000 – 3.000 zł
- większe i dobrze wyposażone – 3.000 – 27.000 zł

Kabina prysznicowa - narożna - półokragła

Kabina prysznicowa - narożna

Kabiny prysznicowe prostokątne


Ich kształt i wielkość dostępnej przestrzeni zazwyczaj pozwalają na dużą swobodę ruchów podczas kąpieli. Jeśli do tego wybierzemy drzwi, które nam jej nie będą zabierały, komfort korzystania z takiej kabiny będzie na wysokim poziomie. Niestety tego typu kabiny wymagają więcej miejsca w łazience, niż poprzednie. Sprawdza się tam, gdzie jej wielkość i kształt pozwalają na racjonalne jej wykorzystanie. Dlatego rozważając zakup prostokątnej kabiny, najpierw należy precyzyjnie zmierzyć miejsce, gdzie chcemy ją ulokować, zastanowić się z jakimi meblami czy urządzeniami będzie sąsiadować i czy nie będą one sobie nawzajem przeszkadzały. Pamiętajmy, że odpowiednia ilość miejsca jest również konieczna przed kabiną.

Ceny kabin prysznicowych prostokątnych:

- najmniejsze i najprostsze – 420 – 1.000 zł
- średniej klasy – 1.000 – 3.000 zł
- większe i dobrze wyposażone – 3.000 – 25.000 złKabiny prysznicowe narożne


Ten typ kabin jest u nas obecnie chyba najpopularniejszy. Wynika to z faktu, że świetnie nadają się do niewielkich łazienek, których w naszym kraju nie brakuje. Mogą mieć kształt kwadratowy, ćwiartki okręgu lub części wielokąta. Ich wspólną cecha jest fakt, iż dwiema bokami stykają się ze ścianami łazienki. Są łatwe w montażu i szybko dają się wyczyścić, gdyż ceramikę ściany łatwiej umyć niż szybę kabiny.

Ceny kabin prysznicowych narożnych:

- najmniejsze i najprostsze – 300 – 1.000 zł
- średniej klasy – 1.000 – 2.500 zł
- większe i dobrze wyposażone – 2.500 – 20.000 zł

Kabiny prysznicowa - trójścienna

Kabiny prysznicowa - trójścienna

Kabiny prysznicowe trójścienne


Standardowo chodzi tu o kabiny kwadratowe lub prostokątne, które jednym bokiem przylegają do ściany łazienki. Jednak tej nazwy używa się również do kabin bez jednej ścianki, które przystosowane są do brodzików pięciokątnych i półokrągłych.

Ceny kabin prysznicowych trójściennych:

- najprostsze – 420 – 800 zł
- średniej jakości – 800 – 2.000 zł
- dobrej jakości – 2.000 – 20.000 zł


Kabiny prysznicowe asymetryczne


Są to kabiny, które dwoma bokami przylegają do ścian łazienki z tym, że jeden z nich jest dłuższy, a drugi krótszy. Od strony łazienki kabina jest zaokrąglona. Ich główną zaletą jest uzyskiwanie sporej przestrzeni prysznicowej, co sprawia, że kąpiel w niej jest wygodniejsza.

Ceny kabin asymetrycznych – 800 – 20.000 zł czytaj dalej...

Koniecznie zobacz