Kabiny prysznicowe z hydromasażem

Jesteś tutaj:

Kabiny prysznicowe z hydromasażem

3,4/5 (27 ocen)

Nowoczesne kabiny prysznicowe mogą mieć wiele udogodnień. Jedną z najpopularniejszych jest panel (lub panele) z hydromasażem. Taki masaż na stojąco bywa równie skuteczny, jak ten w wannie. Czasem nawet osiąga się lepsze rezultaty, gdyż strumień uderza bezpośrednio w ciało (bez oporu wody). Łatwiej jest też precyzyjnie wystawić obolałe miejsca.


Panele w kabinach


Panele prysznicowe wzbogacone o funkcje hydromasażu, to bardzo praktyczne rozwiązanie. W porównaniu z hydromasażem w wannie są ekonomiczniejsze biorąc pod uwagę zarówno, jak i zużycie wody czy energii. Także pod względem montażu okazują się znacznie łatwiejsze, zwłaszcza te zintegrowane z kabiną.

Możliwości takich paneli są naprawdę ogromne. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie są to modele, ile ich jest i w jakich miejscach zostały zamocowane. Dzięki nim można zażywać masażu wodnego, biczowego, relaksacyjnego, masażu pod niewielkim ciśnieniem, aromaterapii).

Panele w kabinach prysznicowych zamontowane są na ścianie lub w rogu kabiny. Mogą mieć od 80 cm do 2 m długości (wysokości). Także liczba otworów bywa różna od 3 do kilkunastu rozmieszczonych w jednym rzędzie lub w kilku. Dysze przystosowane są do jednego rodzaju masażu, albo do kilku opcji, bywają statyczne lub z możliwością ich ustawiania w oczekiwanym kierunku. Przed zamontowaniem paneli z hydromasażem, koniecznie trzeba sprawdzić ciśnienie wody w łazience. Minimum, jakie wymagane jest do tych urządzeń, wynosi 2,5 bara, a różnica między ciśnieniem wody zimnej wobec wody ciepłej nie powinna przekraczać 0,5 bara.

Kabina prysznicowa z hydromasażem.

Kabina prysznicowa z hydromasażem

Hydromasaż na stojąco


O skuteczności i komforcie takiego masażu decyduje, jak już zostało wspomniane, kilka czynników uzależnionych przede wszystkim od konkretnego modelu. Zobaczmy jednak, jakie rodzaje strumieni da się wykorzystywać podczas takiej kąpieli:

- normalny – można powiedzieć, że tradycyjny, a więc taki, który równomiernie, niczym deszcz spada na ciało,

- miękki – jest łagodniejszą wersją, bo wzbogaconą powietrzem i dlatego chętnie bywa wykorzystywany do kąpieli relaksującej albo mycia włosów,


- bicz – inaczej nazywany „mono”, polegający na tym, że z dużą, skoncentrowaną, siłą wypływa jako pojedyncza, równomierna struga, która uderza w wybrane miejsce ciała,

- masujący – to silnie pulsujący strumień ze wszystkich dysz, który poprawia ukrwienie i rozluźnia mięśnie, a więc ma właściwości regenerujące.

W kabinach nie musimy koniecznie stać, gdyż zazwyczaj wyposażone są w jedno lub dwa siedzenia wyprofilowane z akrylu i będące jakby częścią ściany kabiny. Można więc pomiędzy kolejnymi sesjami masażu usiąść i odpocząć, rozluźnić się albo umyć nogi itp.

Kabina prysznicowa z hydromasażem

Kabina prysznicowa z hydromasażem czytaj dalej...

Koniecznie zobacz