Bidety łazienkowe - coraz bardziej popularne

Jesteś tutaj:

Bidety łazienkowe - coraz bardziej popularne

3,9/5 (9 ocen)

Nowoczesna łazienka charakteryzuje się minimalistycznym wystrojem. Jednak trzeba zaznaczyć, że chodzi tutaj wyłącznie o wystrój. Przeciwieństwem takiej aranżacji jest wyposażenie. Zależy nam bowiem na pełnej odpowiedzi na nasze potrzeby. W związku z tym coraz częściej w domowych łazienkach spotykane są pisuary czy bidety.


Czym jest bidet?


Do podstawowego wyposażenia łazienki z pewnością należy kabina prysznicowa lub wanna, umywalka oraz miska ustępowa. Jednak nowoczesna odsłona naszych łazienek to także inwestycja w bidety.

Bidety choć wyglądem mogą przypominać muszlę klozetową, funkcją zbliżone są raczej do umywalki. Wymagają zatem podłączenia wody zimnej oraz ciepłej. Służą do podmywania intymnych części ciała zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Cieszą się sporym i szczególnym zainteresowaniem wśród osób starszych, ponieważ mogą one same swobodnie skorzystać z bidetów.

W związku z tym z pewnością nie powinien dziwić fakt, że popularność bidetów wzrasta z każdym dniem. I tak jak kiedyś były one odrzucane, tak teraz chętnie decydujemy się na ich montaż w naszych łazienkach. Wynika to również z tego, że obecnie nasze łazienki mają znacznie większą powierzchnię niż kiedyś. Dlatego śmiało możemy sobie pozwolić na tego typu rozwiązanie, dopasowując je do pozostałego wyposażenia. Nowoczesna łazienka ma być zarówno piękna jak i w pełni funkcjonalna. Zamontowanie bidetu z pewnością przyczyni się do podniesienia walorów estetycznych i użytkowych.


Rodzaje typowych bidetów


Producenci wyposażenia łazienek dążą do zadbania o potrzeby swoich klientów. Dostosowują zatem produkcję bidetów do warunków, w których mają być one zamontowane.


Pojawiają się zatem dwa typowe rodzaje bidetów:

wiszące – jak sama nazwa wskazuje montowane są do ściany łazienki na wysokości około 30 cm. Cieszą się znacznie większym zainteresowaniem niż kolejne rozwiązanie.

stojące – nie są montowane do ściany, ale do podłogi. W związku z tym są wyższe od bidetów wiszących.

Bidet łazienkowy

Bidet łazienkowy

Jak już wspomniano wcześniej bidety mogą różnić się pomiędzy sobą w zależności od producenta. Chodzi tutaj chociażby o ich wymiary. Typowe szerokości bidetów wynoszą przeważnie około 40 cm. Nieco inaczej wygląda to w przypadku długości. Są one większe od 40 cm, zazwyczaj w następującej granicy: 50 cm ÷ 65 cm.

Zróżnicowanie można zauważyć również w powierzchniach bidetów. Ze względu na panujący minimalizm powierzchnie bidetów są płaskie, gładkie, pozbawione dodatkowych ozdób. Formy bidetów najczęściej przybierają kształt koła, kwadratu lub prostokąta. Wybór określonej formy bidetu uwarunkowany jest przede wszystkim pozostałym ceramicznym wyposażeniem naszej łazienki. Dążymy zatem do tego, aby wyposażenie tworzyło jednolitą całość. Bardzo często z tej przyczyny decydujemy się na jednego producenta ceramiki sanitarnej.

Nowoczesny bidet w łazience

Nowoczesny bidet w łazience czytaj dalej...

Koniecznie zobacz