Meble do garderoby - przede wszystkim pojemne i funkcjonalne

Jesteś tutaj:

Meble do garderoby - przede wszystkim pojemne i funkcjonalne

3,2/5 (51 ocen)

Nie każdy może sobie pozwolić na luksus posiadania garderoby. Wymagają bowiem posiadania dodatkowego pomieszczenia, które będzie przeznaczone tylko na przechowywanie odzieży, butów i dodatków do ubrań. Dlatego garderoby spotyka się najczęściej w domach jednorodzinnych i w dużych mieszkaniach. Są one doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o najlepsze miejsce na ubrania.


W małej garderobie


Niewielkie pomieszczenia na odzież spotyka się zazwyczaj przy sypialniach albo w domach lub mieszkaniach, gdzie nie ma dla nich lepszego rozwiązania. Jednak nawet mała garderoba jest lepszym rozwiązaniem od szafy. Można ją bardzo precyzyjnie urządzić i sprawić, że będzie wzorowo spełniała swoje zadanie.

Do garderoby, gdzie nie ma dużo miejsca, najlepsze okazują się meble modułowe, a więc takie, które składają się z wielu mniejszych elementów.

Można je dowolnie ze sobą zestawiać, a w sklepach zakupić jedynie te szafki, które są nam potrzebne. Dobrze jest wcześniej dokładnie wymierzyć pomieszczenie przeznaczone na garderobę i wziąć pod uwagę wszelkie wnęki, zadaszenie i inne mankamenty. Dopiero potem należy dobierać meble tak, by optymalnie wykorzystać całe wnętrze.

Na pewno potrzebne będą szafki na ubrania na wieszakach, szafki z półkami (większymi i mniejszymi), szafki z szufladami. Ile każdych z nich kupić, zależy od indywidualnych potrzeb oraz, co oczywiste, od wielkości garderoby. Nie może w niej także zabraknąć dużego lustra (dla oszczędności miejsca umieszczonego na przykład na drzwiach od jednej z większych szafek.


Niezwykle istotne jest oświetlenie zarówno całego pomieszczenia, jak i poszczególnych modułów. Jeśli wystarczy miejsca, umieśćmy w garderobie coś do siedzenia, by móc spokojnie zmienić obuwie, włożyć rajstopy czy po prostu zastanowić się nad tym, co na siebie włożyć.

Meble w garderobie

Meble w garderobie

W dużej garderobie


Któż nie marzy o przestronnej garderobie? Takiej, w której wszystko się zmieści, nic się nie gniecie, a także bez trudu da się odnaleźć. Garderobie, gdzie jest odpowiednia wentylacja, dużo światła, wreszcie garderobie, gdzie z łatwością utrzymuje się porządek i z przyjemnością z niej korzysta.

W takich pomieszczeniach najczęściej swoje ubrania trzymają całe rodziny, dlatego warto w nich wyznaczyć kilka stref, na przykład dla rodziców, dla dzieci, czasem także dla babci czy dziadka oraz na rzeczy ogólnego użytku.
Jeśli domownicy dobrze orientują się w „topografii” wspólnej garderoby, szybciej znajdują swoją odzież i tym samym robią mniej bałaganu. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz