Jakie meble wybrać do sypialni?

Jesteś tutaj:

Jakie meble wybrać do sypialni?

3,3/5 (7 ocen)

Okazuje się, że wybór stosownych mebli do sypialni, przysparza wielu osobom dużych trudności. Poczynając od modelu łóżka, a więc najważniejszego elementu tego wnętrza, przez szafę, szafki, komodę, lustro, na lampach kończąc. Trzeba zdecydować o stylu, kolorze, wielkości, a nawet kształcie mebli. Mało tego, one muszą do siebie pasować i muszą sprawiać, że w sypialni, jej właściciele będą czuli się komfortowo, bezpiecznie i intymnie. Jak to zrobić? Jest kilka zasad ułatwiających podjęcie decyzji.


Najważniejsze jest łóżko


Od razu uściślijmy, że w tym artykule mamy na myśli sypialnię małżeńską i to o jej umeblowaniu piszemy. Tak oto, w kwestii łóżka pierwszorzędnym wyborem jest kwestia tego, czy decydujemy się na jedno duże, czy też dwa mniejsze, które można ze sobą zestawiać. Dopiero później należy zastanowić się nad wielkością, kształtem i stylem tego mebla. Wybór jest naprawdę ogromny i wybierając się do sklepów meblowych dobrze jest w miarę konkretnie wiedzieć, o co nam chodzi.

Od czego zależy nasza decyzja w sprawie łóżka (łóżek)? Przynajmniej od kilku rzeczy, a mianowicie od gustu, od potrzeb odnośnie wygodnego spania, od wielkości sypialni oraz od zasobów portfela. Gdyby te czynniki ustawić w kolejności od najważniejszego do najmniej istotnego, to z całą pewnością większość na pierwszym miejscu umieściłaby komfort spania, a z pozostałymi pewnie byłoby już różnie.

Meble w sypialni

Meble w sypialni

Co zatem wpływa na wygodę łóżka? Na pewno jego wielkość i – oczywiście – odpowiedni materac. Ten ostatni powinien być precyzyjnie dobrany do potrzeb jego przyszłego właściciela. Należy więc zastanowić się, jakie są jego upodobania, a więc czy woli twardy, miękki, a może średnio twardy materac. Wypada również wziąć pod uwagę problemy alergiczne, jeśli komuś doskwierają. Czasem ta kwestia jest z góry narzucona ze względu na różne schorzenia lub niepełnosprawność danej osoby i to bezwzględnie trzeba brać pod uwagę. Tak oto, jeśli mamy zamiar kupić jedno duże łoże, to już materace powinny być w nim dwa o odpowiednich rozmiarach. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy oboje partnerzy mają identyczne wymagania co do wszystkich parametrów materaca i można nabyć jedną wielkości łóżka.


Pozostałe czynniki wpływające na wybór łóżka można potraktować mniej restrykcyjnie, czyli jeśli tylko finanse nam na to pozwolą, kupić takie, jakie nam się najbardziej podobają. I to ten najważniejszy w sypialni mebel narzuci cały styl, w jakim będzie urządzone całe pomieszczenie, bo to do niego trzeba będzie dobrać pozostałe meble.

Nowoczesne meble w sypialni

Nowoczesne meble w sypialni

Inne meble w sypialni


W sypialni, w zależności od jej wielkości, można znaleźć kilka innych ważnych mebli. Na pewno jest nią duża szafa, często typu wnękowa z przesuwnymi drzwiami. Przy łóżku (łóżkach) zazwyczaj stoją dwie szafki nocne. Jeśli miejsca staje, to stawiany jest wygodny fotel, czasem toaletka z lustrem. Obowiązkowym wyposażeniem są lampki nocne, które mogą stać na szafkach, na półkach zamocowanych przy łóżku lub jako kinkiety wisieć przy obu miejscach do spania. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz