Nowoczesne meblościanki pokojowe

Jesteś tutaj:

Nowoczesne meblościanki pokojowe

3,9/5 (9 ocen)

Meblościanki to prawdziwy przebój lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Pojawiały się w każdym domu i każdym mieszkaniu. Było to wówczas jak najbardziej trendy i w dobrym tonie. Dziś, choć mamy ich znacznie większy wybór, a jakość bywa naprawdę wyjątkowa, mniej osób wstawia te meble do salonu czy choćby pokoju dziennego. Gusta ludzi stały się bardziej wyrafinowane. Jednak cóż by zrobiły miliony mieszkańców bloków i kamienic, gdzie miejsca jest mało, a domowników dużo. Tam meblościanki wciąż są praktycznym, pożądanym i docenianym rozwiązaniem.


Atuty meblościanek


Jeśli spojrzymy na nie bez uprzedzenia i poczucia, że to nie jest dla nas rozwiązanie, dostrzeżemy, jak wiele zalet mają te zestawy systemowe. Fachowcy określają je również jako meble modułowe, a więc takie, które składają się z kilku elementów mogących być ze sobą zestawiane na różne sposoby. Meblościanki są tak zaprojektowane, że docelowo zajmują tylko jedną ścianę, co nie wyklucza też innych rozwiązań. Można część postawić na jednej ścianie, a część na innej, a nawet w innym pomieszczeniu. Niektórzy, w skrajnych przypadkach, wykorzystują meblościanki do podzielenia jednego pokoju na dwie mniejsze części i w ten sposób wyznaczają przestrzeń życiową na przykład dla dwójki dzieci.

Nowoczesne meblościanki bywają naprawdę bardzo funkcjonalne i atrakcyjne estetycznie. W zestawach wkomponowane są nie tylko półki, szafy i szafki, ale również rozkładane łóżka czy wygodne biurka. Producenci starają się dogodzić różnym gustom i potrzebom. Dlatego można znaleźć eleganckie meble modułowe do pokojów dziennych i sypialni, funkcjonalne i modne zestawy dla dzieci i młodzieży, a także praktyczne meble do gabinetów, biur i innych pomieszczeń firmowych.


Zestawy modułowe dają się zagospodarować na wiele sposobów. Nadają się na przechowywanie odzieży, bielizny, książek, zastawy, a nawet różnego rodzaju trofeów i nagród. Naprawdę, jeśli przyjrzymy się bogatej ofercie na rynku, możemy być bardzo zaskoczeni jakością i elegancją tych, często dyskredytowanych mebli.

Meblościanka pokojowa

Meblościanka pokojowa

Jak kupować meblościankę?


Jeśli zdecydujemy się na zakup mebli systemowych do któregoś z naszych pomieszczeń, to najpierw dobrze jest przemyśleć kilka spraw. Trzeba wziąć pod uwagę, czyj jest dany pokój (dziecka, nastolatka, studenta czy osób dorosłych lub starszych). Następnie należy je zmierzyć. Ważna jest długość ściany, na której planujemy postawić meble oraz jej wysokość. Istotny jest również wzrost i możliwości osoby (osób), które będą korzystały z mebli. Wypada też przewidzieć, jakie rzeczy i przedmioty będą chowane w szafie i szafkach, czy będzie ich dużo. Jeśli chodzi o pokój dla dzieci lub młodzieży uczącej się, dobrze jest wziąć pod uwagę moduł z biurkiem, a może nawet i z łóżkiem. Młodzieży można pozwolić na samodzielny wybór mebli, oczywiście w granicach rozsądku. Niech mają frajdę, a w przyszłości niech nie stawiają zarzutu, ze źle im wybraliśmy. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz