Jak wybrać żyrandol nowoczesny?

Jesteś tutaj:

Jak wybrać żyrandol nowoczesny?

2,3/5 (10 ocen)

Styl nowoczesny to określenie bardzo szerokie, także w odniesieniu do żyrandoli. Bierze się to z tego, że współczesne wzornictwo nawiązuje do różnych kanonów, a także eksperymentuje z zupełnie nowymi formami, zestawieniami i kolorami. Trudno więc precyzyjnie wyznaczyć nowoczesność w projektowaniu, ale pewne elementy można tu sklasyfikować i opisać. Zobaczmy, jak to się odnosi do nowoczesnych projektów żyrandoli.


Ogólnie o trendach nowoczesnych


Wyznacznikami nowoczesności w stylu przedmiotów użytkowych są przede wszystkim minimalizm, funkcjonalizm, eksperymentowanie z materiałami i formą. Jeśli chodzi o przejawy tych cech w produkcji żyrandoli, to również bez problemu znajdziemy takie właśnie tendencje.

Projektanci idą w wielu kierunkach, dlatego znajdziemy żyrandole o prostych, wręcz geometrycznych formach idealnie pasujących do minimalistycznych wnętrz. Inną tendencją jest eksperymentowanie z łączeniem różnych materiałów, na przykład metalu i szkła, tworzywa sztucznego i papieru albo materiału. Do tego dołącza się wykorzystywanie różnego gatunku oświetlenia, tradycyjnych żarówek, oświetlenia LED czy halogenów.

W konsekwencji na rynku możemy znaleźć najprzeróżniejsze propozycje producentów, od tych nawiązujących do klasyki po zupełnie ekstrawaganckie projekty. Dzięki temu, każdy ma szansę na znalezienie czegoś dokładnie dla siebie.

Żyrandol nowoczesny

Żyrandol nowoczesny

Przykłady


Jak już wspomnieliśmy jednym z kierunków w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, w których wykorzystuje się także oświetlenie, jest swoiste łączenie elementów tradycyjnych, klasycznych, z całkiem nowymi rozwiązaniami. I tak w nowoczesnych wnętrzach, gdzie dominują proste kształty, liczne przeszklenia, metalowe konstrukcje i lekkie formy mebli, gdzie kolory mieszczą się gamie pastelowych odcieni, pojawia się tylko jeden, niezwykle dekoracyjny przedmiot. Jest nim duży, klasyczny kryształowy żyrandol. Na jego misternej, metalowej konstrukcji migocą setkami błysków szklane elementy, które robią wrażanie zarówno przy świetle dziennym, jak i tym bardziej wówczas, kiedy zapalone są jego światła.

Żyrandol nowoczesny

Żyrandol nowoczesny czytaj dalej...

Koniecznie zobacz