Jak wybrać żyrandol nowoczesny?

Jesteś tutaj:

Jak wybrać żyrandol nowoczesny?

2,3/5 (10 ocen)

W minimalistycznym wnętrzu, gdzie dominują proste, geometryczne kształty, ciekawie komponują się żyrandole o analogicznej stylistyce. Na przykład taki, na który składa się kilka punktów świetlnych ukrytych za szklanymi kloszami i zamocowanymi na metalowej konstrukcji prostych lub delikatnie wygiętych elementów metalowych. Czasami takie żarówki w małych kloszach trzymają się na metalowych okręgach o zróżnicowanych średnicach. Bywa, że na metalowych listwach zawieszonych równolegle do sufitu zamocowane są dwa lub kilka kloszy o prostych kształtach.


Bardzo efektowne są klosze, które swoim wyglądem nawiązują do witrażowych dekoracji. Takie żyrandole mienią się większą liczbą kolorów i wymagają odpowiedniej aranżacji wnętrza.

Żyrandol nowoczesny

Żyrandol nowoczesny

Jak wybrać?


Wbrew pozorom decyzja o zakupie i umieszczeniu żyrandola o nowoczesnej stylistyce, nie jest taka prosta. Osoby, które nie potrafią odpowiednio aranżować wnętrz, nie powinny podejmować się takiego zadania. Żyrandol jest zbyt  widocznym elementem wystroju i jeśli nie będzie pasował do reszty, może wprowadzać spore zamieszanie i popsuć nawet najlepszy efekt. Jeśli nie stać nas na zlecenie tej misji profesjonaliście, to przynajmniej poradźmy się kogoś, kto ma zmysł w aranżowaniu wnętrz.
 

Koniecznie zobacz