Oświetlenie w sypialni - lampy, pomysły i aranżacje

Jesteś tutaj:

Oświetlenie w sypialni - lampy, pomysły i aranżacje

3,4/5 (45 ocen)

O tym, co zdziałać może oświetlenie w sypialni przekonało się już wielu. Nie trzeba zatem po raz kolejny przypominać jak istotny jest dobór oświetlenia. Jakie oświetlenie jest zalecane do sypialni? Czym powinieneś się kierować?Zachowanie intymnościPodstawowym czynnikiem mającym wpływ na wybór oświetlenia jest jego odpowiednie dostosowanie do miejsca. Dlatego też inne oświetlenie pojawia się w kuchni, łazience czy w salonie. Na inne oświetlenie trzeba także zdecydować się w sypialni.

I chociaż sypialnia jest pomieszczeniem intymnym z pewnością nie powinno się bagatelizować roli oświetlenia. Wybór lamp czy kinkietów musi być w pełni przemyślany. Ważne jest, aby sztuczne światło komponowało się z wnętrzem sypialni tworząc nastrój wyciszenia. Pomocni okazją się tutaj dekoratorzy wnętrz. Warto skorzystać z ich porad. Najważniejszy jednak jest fakt, abyś to Ty czuł się dobrze w swojej sypialni.Rozproszone światło dekoracyjneW sypialni zupełnie nowego znaczenia nabiera rozproszenie sztucznego światła. I tak jak w salonie tego typu światło jest światłem dodatkowym, tak w sypialni stanowi fundamentalne oświetlenie.

Zachowując intymność miejsca coraz częściej zwraca się uwagę na rolę dekoracji. Stąd też światło w sypialni nie tylko tworzy określony klimat, ale równocześnie dekoruje ściany czy szafki nocne w Twojej sypialni.

Warto zatem zapoznać się z najchętniej wybieranym oświetleniem sztucznym, nie zapominając równocześnie o istniejącym oświetleniu naturalnym. Trendem w projektowaniu sypialni okazuje się inwestowanie w przeszklenia i balkony, aby zapewnić poranne kosztowanie świeżego powietrza.


Oświetlenie sypialni

Oświetlenie sypialni
 

LEDZastosowanie oświetlenia typu LED jest popularne także w sypialniach. Przede wszystkim chodzi tutaj o listwy LED.

Nadają się one zarówno do podświetlania sufitów jak i podłóg. Bardzo często są ciekawym i praktycznym uzupełnieniem sypialnianych wnęk. Cieszą się elegancją, a równocześnie funkcjonalnością.

LEDOWE taśmy mogą być jedno lub wielokolorowe, dzięki czemu ubarwią Twoją sypialnię. Najlepiej jest, gdy taśmy są pokryte silikonem, który gwarantuje ich odporność na wodę. Utrzymanie LEDOWYCH taśm w czystości nie będzie zatem trudne.

Duży wpływ na efekt końcowy wywierają takie elementy sypialni jak podłogi czy ściany. To właśnie od nich uzależnione będzie zjawisko odbicia sztucznego światła.

Lampy wiszące w sypialni

Lampy wiszące w sypialni
 

Ścienne kinkietyW sypialniach sprawdzają się także kinkiety. Są one ozdobą ściany, a równocześnie dostarczają niezbędnego oświetlenia w Twojej sypialni.

Wydawać by się mogło, że w nowoczesnych sypialniach rezygnuje się ze ściennych kinkietów – nic bardziej mylnego! Duże zainteresowanie ściennymi kinkietami to przede wszystkim wynik ich formy. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz