Oświetlenie typu LED w domu

Jesteś tutaj:

Oświetlenie typu LED w domu

5/5 (3 ocen)

Jakże dużą rolę nie tylko w naszych domach, ale również poza nimi odgrywa oświetlenie. Świecące reklamy czy podświetlone ściany hoteli nie stanowią już czegoś nowego, ale wręcz przeciwnie – doskonale wkomponowały się w przestrzeń. Coraz bardziej popularne staje się oświetlenie typu LED.


Diody LEDOWE


Dlaczego tak powszechnie stosujemy tego rodzaju oświetlenie? Należy zaznaczyć, że diody LEDOWE przetwarzają energię elektryczną bezpośrednio na światło. Bardzo często określane są przez producentów mianem długowiecznych.

Diody LEDOWE muszą być połączone z instalacją. W celu połączenia wykorzystywany jest zasilacz, który bezpośrednio wpływa na występujące różnice mocy wyjściowych. Trwałość oświetlenia typu LED zależy od pewnych czynników. Należy brać pod uwagę napięcie czy temperaturę, w której pracuje. Wysoka wydajność LEDOWYCH diod przyczynia się do rezygnacji z tradycyjnego, halogenowego oświetlenia.


Światło


Niezwykle ważny dla konkretnego odbiorcy jest powstający efekt, czyli światło. Powstające światło ma jedną barwę. Jaką? To właśnie uzależnione jest od zawartych związków chemicznych, które przyczyniają się do powstania takiej, a nie innej barwy.

Pomimo szeregu dostępnych kolorów największą popularnością, a równocześnie zaufaniem klientów cieszy się światło białe. Powstaje ono najczęściej na skutek połączenia złącz i barw: czerwonej, zielonej i niebieskiej. Światło białe jest typowym rozwiązaniem, ale nie można zapomnieć o kolorowych efektach świetlnych.

Oświetlenie LED w sypialni

Oświetlenie LED w sypialni

Światło typu LED to przede wszystkim oszczędność energii i właściwości antywibracyjne. Z tego i innych korzystnych względów jest stosowane zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz budynków, upiększając nie tylko elementy konstrukcyjne czy elementy architektury krajobrazu, ale także całe otoczenie.

Oświetlenie ledowe na korytarzu

Oświetlenie ledowe na korytarzu

Lampy


Szukając oświetlenia typu LED z pewnością skupiamy się na lampach. Warto zapoznać się z producentami i ich ofertami, aby móc wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie.

Obudowy najczęściej wykonywane są ze stopu aluminium. Kształty i rozmiary soczewek są zróżnicowane. Jak już wcześniej wspomniano coraz częściej żarówki LEDOWE zastępują tradycyjne halogeny. Lampy z żarówkami typu LED to gwarancja bogatych efektów świetlnych wynikających nie tylko z gamy kolorystycznej, ale i samej intensywności kolorów.


Ponadto koncepcje oświetleniowe wcale nie muszą odnosić się wyłącznie do jednej płaszczyzny, ponieważ można znakomicie łączyć płaszczyzny: poziomą i pionową.

Oświetlenie typu LED w salonie

Oświetlenie typu LED w salonie

Kuchnia


Jakże często z oświetleniem typu LED spotykamy się w kuchni? Niewątpliwie bardzo często. Diody LED w panelu stanowią swoistego rodzaju system dekoracji i kształtowania przestrzeni. Dzięki nim kuchenne wnętrze nabiera nowego, przytulnego, a równocześnie niezwykle modnego w chwili obecnej design’u.

O czym trzeba pamiętać? Przede wszystkim o tym, że diod LEDOWYCH w kuchni nie należy traktować w kategorii oświetlenia ogólnego, ale ozdobnego. Montuje się je najczęściej pod szafkami w celu oświetlenia blatu kuchennego. W wielu przypadkach decydujemy się również na wyeksponowanie kuchennych wnęk. Należy jednak pamiętać nie tylko o efektach wizualnych, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie i osłonach.

Oświetlenie ledowe w kuchni

Oświetlenie ledowe w kuchni czytaj dalej...

Koniecznie zobacz