Oświetlenie typu LED w domu

Jesteś tutaj:

Oświetlenie typu LED w domu

5/5 (3 ocen)

Łazienka


Kolejnym przykładem pomieszczenia, gdzie bardzo często decydujemy się na montaż LEDOWEGO oświetlenia są łazienki. Podobnie jak w kuchni tak i tutaj trzeba zadbać o określony rodzaj obudowy. W łazienkach wykorzystuje się obudowy typu IP.

Gdzie montujemy? Najczęściej decydujemy się na montaż LEDOWEGO oświetlenia nad wanną lub kabiną. Oczywiście istotne jest również lustro. W tym wariancie tego rodzaju oświetlenie montuje się za ramą lustra. Ponadto można wykorzystać istniejące sufity podwieszane, a także wnęki, tworząc piękne i godne uwagi miejsca w naszej nowej, znakomicie oświetlonej łazience.

Oświetlenie ledowe w łazience

Oświetlenie ledowe w łazience

Oświetlenie zewnętrzne


Jak wspomniano już na początku popularność LEDOWEGO oświetlenia nie jest znikoma. W związku z tym nie wykorzystuje się go wyłącznie w domach czy wnętrzach budynków użyteczności publicznej. Zewnętrzne zastosowanie LEDOWEGO światła przeżywa rozkwit z dnia na dzień.

Dlaczego? Ponieważ nie spotykamy wyłącznie oświetlaczy zapewniających zróżnicowane efekty (np. efekt schodów) jako dekoracji ścian czy kolumn. Coraz częściej mocujemy LEDOWE lampy bezpośrednio w ziemi, oświetlając parki, hotele czy muzea, a także prywatne, domowe ogrody.

Popularnym rozwiązaniem jest również oświetlenie typu LED montowane w fontannach i w basenach. Dzięki temu powstaje niezwykły mikroklimat, który przykuwa uwagę nawet najmniej spostrzegawczego obserwatora.


Oświetlenie typu LED z pewnością jest godną naszej uwagi innowacją. Upiększa i dekoruje, a równocześnie rozjaśnia, tworząc ciepłe wnętrza i zewnętrzne odsłony naszych domów czy miejsc pracy. W podobny sposób doskonale eksponuje zabytki, ale i nowoczesne obiekty architektoniczne. Sprawdza się zatem w zróżnicowanych warunkach kształtując na nowo przestrzeń i odsłaniając jej piękno. Czy warto się na nie zdecydować? Z pewnością tak, ale pamiętając o umiarze, dzięki któremu nadal będziemy potrafili cieszyć się z naturalnego światła.

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz