Oświetlenie w sypialni - lampy, pomysły i aranżacje

Jesteś tutaj:

Oświetlenie w sypialni - lampy, pomysły i aranżacje

3,4/5 (45 ocen)

W nowoczesnych sypialniach spotyka się zarówno kinkiety ze szklanymi obudowami jak i z drewnianymi. Liderem staje się białe matowe szkło. Najczęściej łączy się je z elementami w kolorze chromu.

W ostatnim czasie coraz częściej klienci spoglądają także w stronę kinkietów otwieralnych. Otwierane ramię jest wygodne w użyciu i połączone z funkcją on/off. Tego typu kinkiet ścienny sprawdza się w bezpośredniej lokalizacji przy łóżku i może śmiało zastąpić tradycyjną lampkę nocną.

Oświetlenie sypialni

Oświetlenie sypialni

 

Lampy sufitoweUzupełnieniem wymienionych lamp są niewątpliwie lampy sufitowe. Intensywność docierającego z góry światła nie powinna jednak zdominować Twojej sypialni.

Lampy sufitowe przeważnie montuje się w centralnej części sufitu. Nie jest to jednak rygorystyczną regułą. Można zupełnie inaczej zaaranżować oświetlenie. Przykładem okazują się być tutaj lampy zawieszane na długich kablach. Lampy na długich kablach oświetlające sypialniane łóżko z pewnością należą do niezwykle modnych rozwiązań. Lampy sufitowe zakupić można w różnych wersjach zarówno tych tradycyjnych jak i bardziej nowoczesnych.


Lampki nocnePodstawowe wyposażenie sypialni stanowi oczywiście łóżko. Tuż obok niego znajdują się szafki nocne, a na nich właśnie lampki nocne.

Lampka nocna w sypialni jest bardzo przydatna. Pozwala na czytanie w łóżku, znajduje się w zasięgu Twojej ręki, przez co korzystanie z niej jest jak najbardziej wygodne. Lampki nocne dostępne są jako lampki klasyczne, stylowe, ale także dopasowane do sypialni nowoczesnych.

Lampki klasyczne mogą łączyć w swojej formie stal i tkaniny. Z pewnością lampki klasyczne należą do ponadczasowego oświetlenia. Nieco inaczej wygląda to w przypadku nowoczesnych lampek nocnych. Zazwyczaj dominującymi kolorami jest czerń i biel, a klosze mają koronkowe wzory. Najdroższe okazują się lampki nocne wykonywane na zamówienie, których kształty znacznie odbiegają od tradycyjnych form.

Zadanie oświetlenia sypialni nie należy do najtrudniejszych. Ważne jest jednak to, aby zachować umiar w ilości wybranego oświetlenia…

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz