Wypoczynkowe meble skórzane

Jesteś tutaj:

Wypoczynkowe meble skórzane

3,9/5 (7 ocen)

Zaliczane są do elity mebli, a więc do tych najbardziej luksusowych i eleganckich. Na taką pozycję wpływają ich wysoko oceniane cechy: dekoracyjność, wygoda, przyjemny dotyk i zapach oraz poczucie przepychu. Choć skóra w meblarstwie wykorzystywana jest od bardzo dawna, to dopiero w naszych czasach spotykamy tak dużą różnorodnością zarówno pod względem ciekawych projektów, jak i kolorystyki i sposobie łączenia elementów. Meble ze skóry nabrały lekkości i lepszych proporcji. Zachwycają dobrze uchwyconą harmonią i spokojem. Nie należą one do tanich, ale komfort i piękno, jakie wnoszą do naszych pomieszczeń, a także trwałość dla wielu warta jest każdej ceny.


Rodzaje skóry


Do produkcji mebli wykorzystuje się różne rodzaje skóry. Każdy z nich wymaga trochę innej konserwacji. Dlatego dobrze jest wiedzieć, z jakiego typu wykonane są nabyte przez nas meble, aby móc je prawidłowo czyścić i pielęgnować. Do najczęściej spotykanych rodzajów skóry w meblarstwie należą:

- Anilinowe – ze względu na najwyższy stopień naturalności, uznawane są za najlepsze w tej dziedzinie. Pokrywa się je przeźroczystym barwnikiem. Meble z nich wykonane są wyjątkowo miłe w dotyku.

- Zabezpieczone warstwą ochronną – dzięki temu są odporne i trwałe. Niestety warstwa, jaką są pokryte sprawia, że stają się mniej atrakcyjne w zetknięciu z ciałem.

- Zamsz i nubuck – jakością bardzo zbliżone do anilinowych, ale są wersją z włosiem i charakteryzują się znacznie większą absorpcją wilgoci.  

Fotel do salonu - skórzany

Fotel do salonu - skórzany

Miejsce na meble ze skóry


Meble skórzane najlepiej pasują do salonu, pokoju dziennego i gabinetu. Eleganckie zestawy wypoczynkowe nadają wnętrzom wyjątkowego uroku, oryginalności i ekskluzywności. Kojarzą się bowiem z poczuciem prestiżu i smaku. Skóra sprawia, że zarówno domownicy, jak i goście będą się na niej czuli komfortowo, co ma duży wpływ na przebieg rozmowy, negocjacji lub zwykłego spotkania rodzinnego czy z przyjaciółmi. Miło jest móc pochwalić się pięknymi, nowocześnie zaprojektowanymi meblami skórzanymi. Dlatego takie meble chyba nigdy nie wyjdą z mody.

 

Konserwacja mebli skórzanych


O te wyjątkowe sofy, kanapy i fotele należy odpowiednio zadbać, aby ich wygląd długo nie tracił na atrakcyjności. Skóra wymaga zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Oto czego nie „lubią” meble ze skóry:

- zbyt suchego powietrza,

- wystawienia na działanie promieni słonecznych,

- zbyt bliskiej odległości od źródła ciepła (grzejniki, kominek),

- kurzu, wilgoci i brudu,

- ostro zakończonych przedmiotów,

- wszelkiego rodzaju odplamiaczy. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz