Zasłony do salonu

Jesteś tutaj:

Zasłony do salonu

3,3/5 (10 ocen)

Salon jest miejscem reprezentacyjnym, do którego zapraszamy naszych gości i przyjaciół. Nie można jednak traktować go wyłącznie w takiej kategorii. Salon bowiem powinien być oazą dla nas samych. W związku z tym niezwykle ważną rolę odrywają okna oraz ich upiększenie w postaci firan i zasłon.


Wybór stylu


Przegroda jaką jest okno w znaczącym stopniu wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniu. Nie może zatem dziwić fakt, że okna są tak istotne w tworzeniu swoistego rodzaju wewnętrznego klimatu.

Jednak trzeba pamiętać, że nieobojętne są także wyroby pracowni krawieckich w postaci zasłon. W zależności od własnego poczucia estetyki i dążenia do harmonii panującej w naszym salonie możemy zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań.

• Pierwszym z nich jest styl tradycyjny. Nawiązuje on nie tyle do dekoracyjnego, co funkcjonalnego wykorzystania zasłon. Bowiem jak sama nazwa wskazuje główną rolą zasłony jest zaciemnienie pomieszczenia. Z tego typu rozwiązaniem kojarzą się zasłony ciężkie, z wytłaczanymi wzorami.

• Nieco inaczej wygląda to w przypadku zasłon nowoczesnych. Ich funkcja odbiega od funkcji zasłon tradycyjnych. Jest to spowodowane przede wszystkim możliwością zainwestowania w rolety czy żaluzje, które znacznie lepiej chronią wnętrze salonu przed niechcianymi promieniami słonecznymi. Zatem nowoczesne zasłony są głównie dekoracją okna. Dostępne materiały mogą być zarówno wzorzyste jak i gładkie, a także błyszczące i delikatne.


Zasłony nowoczesne

Zasłony

Zasłony jako element ozdobny


Na tworzony styl naszego salonu w znaczący sposób wpływa dotychczasowe wyposażenie i aranżacja. Dlatego też warto zdecydować się na takie elementy, które będą doskonale ze sobą współgrać pod względem praktycznym i wizualnym.

Najczęściej w przypadku wyboru zasłon do salonu kierujemy się popularną zasadą kontrastów. Na czym ona polega? Przede wszystkim na zwróceniu uwagi na poszczególne elementy wyposażenia, ale i na wizualny efekt odbioru całej aranżacji.

• Oznacza to, że zazwyczaj salony, których ściany oraz wyposażenie utrzymane są w jasnej gamie barw, wypada wyposażyć w kontrastujące zasłony. W związku z tym materiały powinny być ciemniejsze, a dzięki temu wytłaczany na nich wzór przyciągnie uwagę nawet najbardziej pozbawionego spostrzegawczości domownika czy gościa.

• Analogicznie dekoruje się salony, które charakteryzuje „barokowy przepych”. W takich przypadkach przeważnie decydujemy się na zasłony w jasnych kolorach (np. ecru, odcienie szarości czy zieleni). Ponadto zasłony powinny być pozbawione wytłoczonych na materiale wzorów lub jeżeli wzory występują to z pewnością jako mało widoczne.

Zasłona

Zasłona

Pomiary przed zakupem


Zasłony mogą być szyte na wymiar. W tym wypadku są w pełni dostosowane do naszych oczekiwań. Dlatego kluczową rolę odgrywa tutaj wstępny pomiar. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz