Tkaniny zasłonowe

Jesteś tutaj:

Tkaniny zasłonowe

3,5/5 (18 ocen)

Możliwości w zakresie wyboru tkanin, z których mają być wykonane nasze zasłony, jest ogrom. Jak w związku z tym wybrać tą doskonale panującą do wnętrza? Przyjrzyjmy się typowym rozwiązaniom.

Zakres oferowanych materiałów doskonale przemawia do współczesnego klienta. Bogaty rynek tkanin powoduje, że każdy z nas ma szansę znalezienia tkaniny, dzięki której nasze okna będą prezentowały się zgodnie z przyjętym wystrojem. Dlatego też bardzo często zaleca się sprecyzowanie tego typu oczekiwań.


Rodzaje tkanin


Naturalne

Do tkanin naturalnych z pewnością zaliczyć można len i bawełnę. To właśnie one reprezentują grupę naturalnych materiałów przeznaczonych  na wykonanie zasłon. I chociaż mogą się one  wielu z nas wydawać jako rozwiązania przestarzałe, w chwili obecnej jest zupełnie odwrotnie.

Domowe wnętrza wyposaża się coraz chętniej w „naturę”. Dlaczego? Przede wszystkim wynika to z potrzeby i chęci obcowania z naturalnym pięknem. Inwestujemy zatem w wyposażenie naszego domu czy mieszkania w twory natury.

Tego typu przekonania odnoszą się również do zasłon. Naturalnie ozdabiają nasze okna, a równocześnie wyróżniają się innymi zaletami. Zasłony lniane nie elektryzują się i są antyalergiczne. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzają się we wnętrzach, które potrzebują takich cech tkanin.

Zasłony lniane i bawełniane są klasycznym przykładem tkanin lekkich. Wykończone są zakładem. Pasują zarówno do wnętrz modnych, nowoczesnych jak i stylowych, tradycyjnych. Dzięki temu z racji sporego zainteresowania, popularności wśród projektantów wnętrz w ostatnim czasie wzrastają masowo ich ceny.

Zasłona

Zasłona

Tafta

Jest również swoistego rodzaju materiałem naturalnym, ponieważ do jego stworzenia potrzebny jest naturalny jedwab. Co wyróżnia taftę? Przede wszystkim to, że jest sztywna i szeleszcząca. Ponadto jest przykładem tkaniny gładkiej, która nie przepuszcza światła. W związku z tym znakomicie spełnia każdą z dwóch ról jednocześnie. Nie tylko ozdabia wnętrze, ale także w razie potrzeby nie wpuszcza do niego promieni słonecznych.


Atłas, satyna

Typowymi przykładami tkanin, z których wykonuje się zasłony są także atłas i satyna. Mogą charakteryzować się zróżnicowanym stopniem połysku. Producenci wprowadzają oferty, które dają możliwości dwustronnego zawieszania zasłon. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz