Ściany szklane - zewnętrzne i wewnętrzne

Jesteś tutaj:

Ściany szklane - zewnętrzne i wewnętrzne

3,6/5 (46 ocen)

Nowoczesne budownictwo to przede wszystkim nowe odsłony znanych materiałów budowlanych. Szeroka skala zastosowań w znaczącym stopniu decyduje o przydatności materiału. Przykładem może być tutaj szkło i szklane domy, które w chwili obecnej nie muszą pełnić funkcji znanej dla nas metafory. Mogą bowiem stać się realnym rozwiązaniem, czyli ścianami wykonanymi ze szkła.


Ściany zewnętrzne


Należy zwrócić uwagę, że ściany zewnętrzne wykonane ze szkła muszą spełniać znacznie więcej wymogów niż przeszklenia wewnętrzne. Wynika to z bezpośredniego narażenia szkła na warunki atmosferyczne. Chodzi tutaj zarówno o występujące wahania temperatury jak i opady.  Ściany zewnętrzne ze szkła muszą w związku z tym charakteryzować się przede wszystkim odpowiednim współczynnikiem przenikania ciepła U jak i wytrzymałością.

Szkło zespolone

Zespolenie szkła to stworzenie swoistego rodzaju układu tafli szkła, które oddzielone są ramką. Ramkę wypełnia się tzw. sitem molekularnym, czyli higroskopijnym granulatem. Dzięki temu szyby parują w znacznie mniejszym stopniu niż jak w przypadku  niezastosowania tego typu granulatu. Szyby mogą być zespolone z różnego rodzaju szkłem. Klasyfikację szczegółową przedstawiono w tabeli.

Ściany szklane

Ściany szklane

Tabela charakteryzująca szyby zespolone

Rodzaj zespolonego szkła

Charakterystyka

Niskoemisyjne

· Dzięki zastosowaniu szkła typu float nie mamy do czynienia z tzw. ucieczką ciepła na zewnątrz.

Warstwowe

· Główną zaletą tego typu przeszklenia jest zapewnienie bezpieczeństwa.

· W zależności od zastosowanej grubości szkła typu float i ilości warstw specjalnego rodzaju folii wyróżnia się klasy odporności na przebicie.

Samoczyszczące

· Jest to rozwiązanie nowoczesne i niezwykle wygodne.

· Znajdująca się od zewnętrznej strony powłoka utlenia zabrudzenia organiczne oraz scala krople deszczu, które w sposób samoistny zmywają brud i kurz.

 

Ściany wewnętrzne


Współczesne kształtowanie wewnętrznej przestrzeni w znaczący sposób odbiega od lat ubiegłych. Nie dbamy wyłącznie o umeblowanie. Skupiamy się również na oryginalnym przeobrażeniu wnętrza. Coraz bardziej popularną alternatywą stają się ściany wewnętrzne szklane. Jeżeli nie szukamy całkowitego odizolowania, a zależy nam na wyłącznie na przegrodzie i izolacji akustycznej możemy śmiało skorzystać z tego rozwiązania.


Pustaki szklane

Stanowią jeden z najbardziej powszechnych pomysłów na szklaną przegrodę. W branży budowlanej znane są pod nazwą luksferów. Cieszą się popularnością nie tylko ze względu na swoje parametry, ale i ze względu na szeroki zakres możliwości wyboru. Co to oznacza? czytaj dalej...

Koniecznie zobacz