Schody szklane - mocne i słabe strony

Jesteś tutaj:

Schody szklane - mocne i słabe strony

3,2/5 (51 ocen)

Niektórym osobom wystarczy raz zobaczyć magiczne szklane schody, by się w nich zakochać. Mają w sobie niezwykły urok i jeśli są odpowiednio wkomponowane we wnętrze, w jakim się znajdują, efekt jest naprawdę niezwykły. No dobrze, ktoś pewnie pomyśli, ale czy takie schody są odpowiednio wytrzymałe i czy są bezpieczne? I tu zaskoczymy wielu, gdyż nowoczesne technologie produkcji szkła sprawiają, że jest ono bardzo mocne (stopnie szklanych schodów wykonuje się z trzech warstw klejonego szkła hartowanego), a kiedy już uda się je zniszczyć, rozpada się ono na kryształki, które nie kaleczą, a folia znajdująca się wewnątrz szkła nie pozwala na rozsypanie się odłamków.


Kilka informacji technicznych


Jak już wspomnieliśmy szkło wykorzystywane do budowy schodów jest wyjątkowo wytrzymałe i w pełni bezpieczne. Stopnie z niego wykonane gwarantują bezpieczeństwo z trzech powodów. Pierwszym jest technologia jego produkcji, drugim fakt, iż montowane są na specjalnej, metalowej konstrukcji i po trzecie nie ma żadnego zagrożenia, w przypadku ukruszenia się, skaleczenia się. W porównaniu ze schodami z innych materiałów, szklane wypadają bardzo korzystnie pod wieloma względami.

Jeśli chodzi o metalową konstrukcję podtrzymującą schody, jest ona wykonywana ze stali nierdzewnej. Niektórzy wolą, by pozostała matowa, więc poddawana jest szczotkowaniu. Natomiast ci, którzy wolą, by metal miał połysk, muszą poddać go polerowaniu. Kiedy konstrukcja powstaje ze stali szlachetnej, trzeba ją pomalować proszkowo. Kolor lakieru zależy od projektu lub upodobań osób, które zamawiają takie schody.

Schody szklane

Schody szklane

Atrakcyjność szklanych schodów


Szkło od zawsze cieszyło się popularnością przede wszystkim na swoje walory dekoracyjne. Tkwi w nim mnóstwo możliwości kreowania przeróżnych kształtów, kolorów, faktur. Także w połączeniu z innymi materiałami okazuje się niezwykle efektowne. Teraz, kiedy technologia jego produkcji pozwala dodatkowo na wytwarzanie szkła na tyle mocnego i bezpiecznego, że nadaje się jako materiał budowlany, zyskało jeszcze więcej na swojej pierwotnej atrakcyjności. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz