Nowoczesne umywalki szklane w łazience

Jesteś tutaj:

Nowoczesne umywalki szklane w łazience

3,6/5 (12 ocen)

Umywalki ze szkła pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Ich atrakcyjność polega na efektownych kształtach, niezwykłych kolorach oraz ciekawych fakturach, jakie może mieć szkło. Szklane umywalki są unikatowe i każda właściwie jest jedyna w swoim rodzaju. Jeśli pojawiają się w łazienkach, zazwyczaj stanowią ich mocny akcent i skupiają na sobie uwagę. Dlatego wybierając tego typu umywalkę, należy odpowiednio zaaranżować całą łazienkę.


Atuty


Szklane umywalki, jak już wspomnieliśmy we wstępie, zazwyczaj dodają całej łazience atrakcyjnego wyglądu. Cieszą się dużym uznaniem, przede wszystkim ze względu na swoją wyjątkowość. Szkło zawsze fascynowało swoim pięknem, kolorem, przenikaniem światła i jego magicznymi refleksami. Wyroby z tego materiału zawsze mają unikalny charakter.

Szkło, odpowiednio oświetlone i w dodatku w kontekście wody, okazuje się jednym z najbardziej magicznych, przepięknych materiałów konstrukcyjnych i dekoracyjnych we wnętrzach. Wykreowane przez zdolnych projektantów i wytworzone przez doświadczonych rzemieślników, może przyjmować bajeczne, malownicze kształty i kolory. Jak żaden inny materiał wkomponowuje się w nastroje wodnego relaksu.

Technologia produkcji nowoczesnego szkła sprawia, że jest ono wyjątkowo mocne i całkowicie bezpieczne. Bardzo trudno jest je zbić, a jeśli już do tego dojdzie, nie rozpada się na ostre kawałki, które mogą zranić. Umywalki ze szkła są też łatwe w utrzymaniu w czystości. Jest to możliwe dzięki specjalnym powłokom dającym efekt hydrofobowy, który polega na odpychaniu wody. Krople wody nie zatrzymują się na szkle, jak to dzieje się w rzeczywistości, ale spływają do odpływu. Na umywalce więc nie osadza się ani brud, ani kamień.

Umywalka szklana

Umywalka szklana

Wzory i kształty


Wzory umywalek szklanych miewają przeróżne formy i kształty. Mogą być idealnie geometryczne, półkoliste, owalne, kwadratowe i prostokątne. Czasem przyjmują wygląd niezwykłych czasz, mis czy rynien. Przeźroczystość materiału wymaga od projektantów i producentów perfekcyjnego ich wykańczania, gdyż każda wada jest od razu widoczna. Jeśli chodzi o wielkość i kształt szklanych umywalek, to mogą one mieć jedną, dwie a nawet więcej komór.


Metoda fusingu, jaką wykorzystuje się do produkcji szkła, pozwala na uzyskanie rozmaitych zabarwień, faktur i zdobień. Na przykład dzięki stapianiu warstw wielobarwnego szkła czy zastosowaniu szkliwa i posypek oraz zatapianiu tlenków metali, producenci kreują wyjątkowe, unikalne wzory umywalek. Innym sposobem zdobienie jest jeszcze grawerowanie, matowienie i szlifowanie powierzchni szkła, co projektanci z zapałem wykorzystują osiągając często niewiarygodne efekty.

Także ze względu na tę właściwość szkła, cała armatura i akcesoria wykorzystywane do mocowania umywalek ze szkła, musi być wykonana i zainstalowana precyzyjnie i estetycznie. Dlatego częstymi połączeniami są tu szkło i metal, szkło i kamień naturalny, a także szkło i drewno. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz