Meble do zabudowy i na zamówienie

Jesteś tutaj:

Meble do zabudowy i na zamówienie

4/5 (5 ocen)

Nawet małe mieszkanie można wyposażyć tak, aby w pełni dostosować  je do naszych potrzeb i naszego pojęcia estetyki. Jednak często gotowe meble nie są w stanie spełnić wszystkich naszych oczekiwań. Warto zatem spojrzeć w stronę producentów, którzy zajmują się wykonawstwem mebli przeznaczonych do zabudowy.


Krok w kierunku estetycznej funkcjonalności


Niestety nie każdy z nas może pozwolić sobie na duże i przestronne wnętrza w domu. Jednak to z pewnością nie powinno przekreślać faktu, że chcemy aranżować przestrzeń tak, aby była funkcjonalna, a równocześnie przytulna. Z biegiem czasu gromadzimy coraz więcej przedmiotów, odzieży, sprzętów i w związku z tym nieustannie brakuje nam miejsca. Pomimo tego nie możemy sobie pozwolić na dodatkową szafę ze względu na brak wolnej przestrzeni. Tymczasem nie wykorzystujemy w pełni naszych wnęk czy skosów.

Ciekawą i wartą uwagi alternatywą zarówno dla małych mieszkań jak i tych o większych powierzchniach są meble do zabudowy. Najczęściej decydujemy się na różnego rodzaju szafy wnękowe, zabudowy skosów poddasza oraz meble kuchenne. Dzięki temu praktycznie wykorzystujemy miejsce, nie zagracając pokoju, kuchni czy łazienki. W ten sposób mieszkanie staje się w pełni dostosowane do naszych wymogów, a komfort przebywania w nim z pewnością nie jest zaburzony.


Szafy


Najbardziej popularnymi meblami przeznaczonymi do zabudowy są szafy i regały. Można je montować  w pokoju gościnnym, sypialni czy biurze. Niewykorzystane wcześniej wnęki są zabudowywane i w znaczącym stopniu przyczyniają się do podniesienia walorów mieszkania. Szafy mają zazwyczaj drzwi przesuwne, dzięki czemu łatwo się z nich korzysta. Ponadto należy zaznaczyć, że pojemność szaf przeznaczonych do zabudowy jest zazwyczaj większa niż w przypadku szaf wolnostojących.

Niezwykle ważne dla tego typu mebli jest ich wnętrze. Co to oznacza? Przede wszystkim chodzi tutaj o metaliczne kosze wykonane z aluminium. Są one montowane w wysuwanych ramach, więc korzystanie z nich nie stanowi żadnej trudności. Dzięki nim segregowanie dokumentów czy bielizny nie pochłania już tyle czasu, co dotychczas.


Ponadto wyposażenie szaf przeznaczonych do zabudowy wnęk stanowią półki, wieszaki oraz coraz bardziej popularne kosze na buty. Wieszaki podobnie jak i kosze na buty mogą być wysuwane centralnie lub bocznie w zależności od życzenia klienta.
Pomimo wymienionych zalet poszczególne akcesoria charakteryzują się stosunkowo wysoką ceną. Przykładowo: cena jednego kosza na bieliznę to około 150 zł, półki są nieco droższe. Natomiast cena jednej szuflady koszowej wynosi około 40 zł. Zatem, aby w pełni wyposażyć naszą szafę musimy pamiętać także o kosztach poszczególnych dodatków.

Meble do zabudowy


Meble kuchenne


Bez wątpienia zabudowa nie ogranicza się tylko i wyłącznie do szaf lub regałów, które znajdują się w pokojach dziennych. Spora ilość miejsca potrzebna jest także w kuchni. To właśnie w niej znajdują się sprzęty AGD, które chcielibyśmy „ukryć” – zabudować.

Popularnością w chwili obecnej cieszą się zatem meble, w których wnętrzach znajduje się piekarnik, lodówka czy zmywarka. Producenci mebli kuchennych bardzo często współpracują z producentami sprzętu AGD, dzięki czemu meble kuchenne w pełni dostosowane są do zautomatyzowanego wyposażenia.

Klient i jego potrzeby są najważniejsze. W związku z  tym to właśnie klient decyduje o ilości potrzebnych szafek kuchennych czy półek. Podobnie jak w przypadku zabudowy dużych szaf tak i tutaj pojawiają się systemy relingowe, koszyki czy kolumny. Podobieństwo stanowi również fakt, że meble kuchenne przeznaczone do zabudowy nie należą do rozwiązań tanich. Pomimo tego są jednak powszechne i chętnie zamawiane.

Montaż mebli kuchennych na zamówienie


Materiały


Najczęściej zabudowy wykonywane są z forniru. Kuchnia to inwestycja w forniry drewniane. Producenci mebli wykorzystują także forniry modyfikowane, które poddawane są barwieniu. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz