Meble dostosowane do funkcji pokoju

Jesteś tutaj:

Meble dostosowane do funkcji pokoju

3,5/5 (2 ocen)

Na pytanie zawarte w temacie jest mnóstwo odpowiedzi. Aby je sprecyzować, trzeba wiedzieć, o jaki pokój chodzi. Inaczej aranżuje się pokoje w dużych domach czy rezydencjach, inaczej w mieszkaniach w bloku i kamienicy. Ważne jest również to, kto ma w nim zamieszkać, ile ma lat, co lubi. A jeśli chodzi o pokój dzienny całej rodziny, wszystko wymaga jeszcze innego podejścia. Do tego dołączają się upodobania, aktualna moda i zasoby finansowe osób zainteresowanych umeblowaniem konkretnego pokoju. Jak widać nie można dać jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie, ale jeśli nadamy mu bardziej konkretne brzmienie, zadanie okaże się znacznie łatwiejsze.


Pokój dzienny dla rodziny (salon)


Zanim zaczniemy rozglądać się za meblami do pokoju, należy zastanowić się dokładnie, jaką funkcję będzie spełniał. Czy będzie się tam gromadziła cała rodzina tylko na czas wypoczynku, czy też podczas posiłków i uroczystości rodzinnych. Czy ten pokój będzie również służył ewentualnym gościom jako sypialnia, jak dzieje się w wielu mieszkaniach w bloku i kamienicy, a także w mniejszych domach. Kiedy chodzi o pokój służący jedynie do wspólnego lub osobnego spędzania czasu wolnego domowników, na pierwszy plan wysuwa się komfort i poczucie harmonii. Dlatego ogromne znaczenie mają meble i urządzenia, które to zagwarantują.

 

Meble pokojowe
Meble pokojowe

Meble wypoczynkowe, owszem, ale jakie?


Wszystko zależy od wielkości pokoju, liczby osób w rodzinie, ich wieku oraz upodobań. Jeśli mamy sporo przestrzeni do wykorzystania, na pewno warto rozważyć zakup większego narożnika, na którym jednocześnie może zasiąść nawet 5-7 osób. Oprócz tego można pokusić się o wygodną sofę czy komplety 1+2+3, a także duży fotel. Czasem domownicy preferują wspólne przebywanie, ale nie koniecznie grupowo na narożniku. Wówczas trzeba się zastanowić nad kilkoma fotelami albo nad specjalnymi meblami przeznaczonymi do relaksu, w których zamontowane są ruchome zagłówki, wysuwane podnóżki i ruchome oparcia. O taki komfort członkowie rodziny będą czasem się licytować :) Do pokoju należy również zakupić kilka puf oraz większą lub mniejszą ławę, na której będzie można postawić owoce, szkło na napoje, filiżanki z kawą czy herbatą. Taka ława lub stolik powinny mieć półkę na ulubione czasopisma, książki czy gry domowników.

W największym pokoju nie może zabraknąć największego stołu i odpowiedniej liczby krzeseł (z zapasem dla gości). Taki stół powinien dodatkowo się rozkładać, aby podczas świąt i innych uroczystości było na nim dużo miejsca.
 

Na rynku jest duży wybór pod względem stylu, kolorystyki, ceny, jeśli chodzi o meble wypoczynkowe. Warto poszukać czegoś estetycznego i solidnego, a nie kierować się przelotnymi trendami i modą. Zadbajmy raczej o własny komfort i zadowolenie, niż możliwość pochwalenia się gościom.

 

Meble salonowe
Meble salonowe

Pokój dla dziecka


Jedni urządzają go jeszcze zanim małe przyjdzie na świat, inni wtedy, kiedy pojawia się taka możliwość, bo akurat przeprowadzają się do większego mieszkania lub nowego domu, jeszcze inni robią to po generalnym remoncie, podczas którego aranżują na nowo wnętrze dla swojej pociechy. W każdym przypadku i bez względu na wiek dziecka jest to spore wyzwanie. Zobaczmy, jak podejść do tego z głową i na spokojnie. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz