Meble do garderoby - przede wszystkim pojemne i funkcjonalne

Jesteś tutaj:

Meble do garderoby - przede wszystkim pojemne i funkcjonalne

3,2/5 (51 ocen)

Ale wracając do umeblowania dużej garderoby, trzeba podkreślić, iż możliwości jest wiele. Optymalną jest zaprojektowanie wnętrza przez fachowców, czyli projektanta wnętrz lub osobę z firmy produkującej meble na wymiar. Profesjonaliści zazwyczaj najpierw robią wywiad z klientami odnośnie ich potrzeb i oczekiwań co do konkretnego wnętrza, potem wykonują pomiary i precyzyjnie rozplanowują dostępną przestrzeń już pod kątem jej zagospodarowania. Jeśli chcemy to wykonać we własnym zakresie, co nie jest takie trudne, to musimy dobrze zastanowić się nad doborem właściwych mebli.

Opcji jest sporo. Najwygodniejsza, znowu, okazuje się ta z wyborem mebli modułowych. Jeśli znamy wymiary naszej garderoby i wiemy, ile i jakich szaf czy szafek będzie nam potrzebne, to wystarczy znaleźć komplet najbardziej nam odpowiadający. Na szczęście przy zakupie mebli tego typu zawsze można dokupić jakieś dodatkowe części, jeśli okaże się, że mamy jeszcze wolne miejsce, które chcemy wykorzystać. Pamiętajmy jednak, aby garderoby niepotrzebnie nie zagracić. Tam też niezbędna jest wolna przestrzeń.

Pojemne meble w garderobie

Pojemne meble w garderobie

Jakie meble?


W garderobie muszą pojawić się szafy lub same drążki na powieszenie ubrań, półki na poukładanie pozostałej odzieży, do tego niezbędne i bardzo wygodne są szuflady (na skarpetki, rajstopy, bieliznę, drobiazgi, itp.). Warto dobrać kosze lub inne dekoracyjne pojemniki i pudełka, które poustawiamy na półkach i podłodze. Można w nich będzie umieścić buty, różne akcesoria, a czasem nawet inne drobiazgi, które nie mają swojego miejsca (pamiątki, zabawki). W przypadku, kiedy mamy do dyspozycji sporo miejsca, umieśćmy w garderobie coś wygodnego do siedzenia, a także jakiś rodzaj stolika na ułożenie wybranej do włożenia na siebie odzieży.


Styl mebli w garderobie zależy od naszych upodobań, ale dobrze jest jeśli pasuje do ogólnego wystroju domu lub mieszkania. Pomyślmy również nad odpowiednim oświetleniem wnętrza oraz jego wentylacją. Zastanówmy się nad podłogą. Powinna być wygodna, cicha i łatwa do utrzymania w czystości.

Meble w dużej garderobie

Meble w dużej garderobie

Ile kosztują meble do garderoby?


Na cenę, oczywiście, wpływ mają materiał wykonania, styl mebli, często ich marka, ale uśredniając można pokusić się o następujące widełki kosztów poszczególnych elementów:

- szafy – 500 – 1500 zł

- regały z półkami – 200 – 1000 zł

- regały z szufladami – 300 – 1200 zł

- stojak na kółkach – 50 – 200 zł

- kosze, pudełka lub pojemniki na drobiazgi – 20 – 50 zł
 

Koniecznie zobacz