Nowoczesne płytki ceramiczne do łazienki

Jesteś tutaj:

Nowoczesne płytki ceramiczne do łazienki

3,2/5 (16 ocen)

Wykorzystuje się do tego określone kleje – inne dla płytek podłogowych, a inne dla płytek ściennych. Kleje półpłynne to propozycja dla przyklejania płytek ceramicznych podłogowych. Płytki ceramiczne ścienne wymagają zastosowania gęstych mieszanek, które po prostu nie spłyną po ścianach, a wręcz przeciwnie utrzymają się na nich.

Wybór płytek ceramicznych w wielu przypadkach wiąże się z ceną. Producenci podają cenę pojedynczej płytki ceramicznej lub cenę za 1 m2. Drugi sposób jest znacznie częściej stosowany. Jedną z istotnych cech decydujący o cenie jest kształt i wymiary płytki. 1 m2 kosztuje nierzadko ponad 150 zł.

Łazienka z dużymi płytkami

Imitacje


W ostatnim czasie popularnym trendem jest powrót do natury. W związku z tym kierujemy naszą uwagę na płytki ceramiczne imitujące drewno czy kamień. Powodzeniem cieszą się także płytki ceramiczne imitujące bursztyn. Wielu producentów płytek ceramicznych wykorzystuje do stworzenia tego typu płytek druk cyfrowy. Płytki ceramiczne znakomicie naśladują nawet marmur czy trawertyn.

Odzwierciedlenie natury w nowoczesnej łazience jest jednak stosunkowo kosztowne w porównaniu z typowymi, klasycznymi płytkami ceramicznymi. Wysokie ceny nie powinny zatem zaskakiwać klientów. Jak powszechnie wiadomo moda wiąże się z wysoką ceną.

Łazienka z ciekawymi płytkami

Format


Jak wcześniej wspomniano znaczącą rolę w kształtowaniu ceny odgrywają wymiary płytek ceramicznych. Nowoczesne płytki ceramiczne do łazienki to przede wszystkim płytki wielkoformatowe. Jeden z wymiarów płytki musi być większy od 30 cm.

Płytki wielkoformatowe stosuje się zarówno na podłogach jak i ścianach. Sporo trudności może dostarczyć ich klejenie. Trzeba pamiętać, że dla przyklejania ceramicznych płytek wielkoformatowych należy wybierać odkształcalne kleje klasy S. Dzięki nim uzyskamy szczelność oraz komfort późniejszego użytkowania tego rodzaju płytek.

Podobnie jak w przypadku imitacji tak i tutaj duży format może oznaczać nawet trzykrotnie wyższą cenę za 1 m2 niż standardowy wymiar.

Nowoczesną łazienkę możemy stworzyć nie tylko w nowym domu, do którego dopiero się wprowadzamy. Nowoczesna łazienka jest w zasięgu ręki każdego z nas, ponieważ płytki ceramiczne dają nam możliwość całkowitej, pozytywnej zmiany jej wnętrza.

Nowoczesna łazienka

mgr inż. Zuzanna Buszta


Koniecznie zobacz