Metalowe meble ogrodowe

Jesteś tutaj:

Metalowe meble ogrodowe

3,7/5 (54 ocen)

Zewnętrzną odsłoną naszego domu jest niewątpliwie balkon, taras czy ogród. Dążymy zatem, aby te miejsca nie odstraszały, ale stanowiły dla nas oazę spokoju i odpoczynku. W związku z tym dbamy nie tylko o roślinność, ale także o wyposażenie. Często decydujemy się na metalowe meble ogrodowe. Dlaczego?


Metalowe wyposażenie


Niewątpliwie jednym z istotnych elementów tarasów czy ogrodów jest wyposażenie. Z chęcią pijemy w tych miejscach kawę czy wczytujemy się w książkę. Jednak to nie byłoby zbyt wygodne, gdybyśmy nie mogli skorzystać z krzesła czy ze stołu. Inwestujemy zatem w meble, które zapewnią nam komfort przebywania na świeżym powietrzu.

W wielu przypadkach decydujemy się na rozwiązania metalowe. Jednak z pewnością nie ograniczają się one do jednego metalu czy stopu.

W związku z powyższym meble metalowe mogą być wykonane jako:

Żeliwne – są najcięższym typem metalowych mebli ogrodowych. Ich zabezpieczenie przeciw korozji stanowią farby antykorozyjne, którymi meble są pokrywane. Meble żeliwne są już coraz mniej popularną inwestycją.

Stalowe – podobnie jak w przypadku mebli żeliwnych, muszą być zabezpieczone przed korozją. Wykorzystuje się tutaj farby proszkowe. Dzięki nim metalowe elementy nie rdzewieją, są odporne na związki chemiczne i wpływ warunków atmosferycznych. Ponadto farby proszkowe zwiększają odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Aluminiowe – są stabilnym rozwiązaniem, odpornym na warunki atmosferyczne i korozję. Pomimo narażenia na ścieranie cieszą się największym zainteresowaniem.


Jak widać głównym problemem, z którym możemy się zmagać po zakupie metalowych mebli jest korozja. Niejednokrotnie bowiem zdarza się, że informacje podawane przez producentów nie dają stuprocentowej pewności i po pewnym czasie na metalowym krześle czy stole pojawia się rdza. Warto nie zwlekać, oczyścić zmienioną powierzchnię papierem ściernym i pomalować farbą antykorozyjną. Należy pamiętać, że właściwie przeprowadzana konserwacja i pielęgnacja w znaczący sposób przyczynia się do podniesienia żywotności naszego ogrodowego wyposażenia.

Stół i krzesła ogrodowe

Stół i krzesła ogrodowe

Krzesła


Są podstawą mebli ogrodowych. Oparcia i siedzenia krzeseł wypełnione są zazwyczaj specjalną metalową siatką. Inną propozycją producentów są tzw. pasy kauczukowe, dzięki którym wyeliminowana została możliwość powstania korozji.

Ponadto krzesła metalowe to wiele wariantów ich konstrukcji. Najmniej wygodne wydają się krzesła nie wyposażone w podłokietniki. Dlatego też zarówno producenci jak i konsumenci znacznie częściej wykazują zainteresowanie krzesłami, dzięki którym oparcie rąk jest możliwe. Należy również zaznaczyć, że coraz chętniej sięgamy po krzesła, które można złożyć.

Popularność krzeseł składanych jest znacznie większa niż popularność krzeseł stałych, zajmujących sporo miejsca nawet, gdy nie są w użytku.

Ciężar metalowych krzeseł wynosi zazwyczaj około 6 kg.

Stolik i krzesła ogrodowe

Stolik i krzesła ogrodowe

Leżaki i ławki


Metalowy leżak nie należy już zapewne do rzadkości. Komfortowy wypoczynek zapewnia regulacja oparcia, w jaką leżak został wyposażony. Wygodę stanowią także podnóżki. Wartą uwagi informacją jest również fakt, że nawet sprężyny, czyli jeden z elementów składowych, zostały zabezpieczone przed korozją i rdzą. Leżaki po złożeniu zajmują mało miejsca, co jest niewątpliwą zaletą. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz