Uprawa pomidorów w doniczkach

Jesteś tutaj:

Uprawa pomidorów w doniczkach

3,4/5 (558 ocen)

Inne groźne dla pomidorów choroby to infekcje grzybiczne, takie jak alternarioza pomidora, szara pleśń, zaraz ziemniaka czy antraknoza. Ich pojawienie się jest wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji rośliny, np. nadmiernego podlewania, nawożenia albo nieprzycinania pędów. Zaatakowane grzybem pędy należy szybko usunąć i spalić, tak aby infekcja nie przeniosła się na inne części rośliny. Następnie ograniczmy podlewanie i zastosujmy preparaty antygrzybiczne typu Amistar lub Gwarant.

Pomidor doniczkowy

Pomidor doniczkowy


Wybrane odmiany pomidorów do uprawy doniczkowej


Balkoni Red – Odmiana szczególnie polecana do uprawy w doniczkach. Wyróżnia się dużymi, słodkimi i czerwonymi owocami, które mogą być spożywane bezpośrednio na surowo lub w formie przetworów.

Cytrynek groniasty – Owoce żółte, niewielkie zebrane w grona. Odmiana wczesna polecana do uprawy w gruncie i na balkonach.

Koralik – Odmiana wiotkołodygowa, samokończąca o wysokich walorach dekoracyjnych.  Owoce niewielkie, typu cherry, czerwone, kuliste. Koralik można uprawiać w gruncie, na tarasach i balkonach. Odmiana odporna na zarazę ziemniaka.

Ola Polka – Owoce niewielkie, żółte, kuliste, i słodkie, które nadają się do spożycia bezpośrednio na surowo albo do marynowania i przetwarzania. Odmiana karłowa, sztywnołodygowa i samokończąca. Polecana do uprawy na balkonach, tarasach i w gruncie.

Tumbling Tom Red – Pomidory wiśniowe, odmiana zwisająca. Pędy 60-centymetrowe, duże czerwone owoce.

Venus – Odmiana o wysokich walorach dekoracyjnych. Owoce małe, pomarańczowe, doskonałe do bezpośredniego spożycia. Odmiana polecana do uprawy na tarasach i balkonach.

Duży wybór nasion pomidorów znajdziesz w tym sklepie

Aneta Malinowska
 

Koniecznie zobacz