Przestronna łazienka na poddaszu

Jesteś tutaj:

Przestronna łazienka na poddaszu

3,8/5 (6 ocen)

Umywalka, sedes, bidet


Sedes i bidet od biedy mogą zostać umieszczone pod skosami, ale lepiej jest zarówno na umywalkę, jak i dwa pozostałe urządzenia znaleźć miejsce, gdzie nie będzie nam groziło nabijanie guzów, kiedy zapomnimy o niskim suficie. Czasem warto nawet postawić dodatkową ściankę, do której podciągnięta zostanie instalacja wodno-kanalizacyjna i do której zostaną podłączone na przykład z jednej strony umywalka, a z drugiej muszla klozetowa i bidet.

Łazienka na poddaszu

Łazienka na poddaszu

Pozostałe wyposażenie


Jeśli przestrzeń poddasza na to pozwala, to taki sprzęt, jak pralka, suszarka, wieszaki, deska do prasowania itp. mogą znaleźć się w osobnym segmencie, a nawet osobnym pomieszczeniu gospodarczym. Wówczas łazienka stanie się miejscem związanym z kąpielą i relaksem, którego nie będą zakłócały hałasy z pralki czy suszarki, a nad głowami nie będą powiewały suszące się rzeczy.


Oświetlenie


Lokalizacja łazienki pod samym dachem daje spore możliwości na uzyskanie dużej ilości naturalnego światła. Można to uzyskać montując okna dachowe, kolankowe, a także – w miarę możliwości – okna tradycyjne. Jeśli ten wariant nie jest możliwy, należy postarać się o odpowiednie sztuczne doświetlenie tej przestrzeni. Ofert ciekawych rozwiązań jest bardzo dużo.

Warto wykorzystać zarówno oświetlenie centralne, jak i kilka punktowych rozmieszczonych w strategicznych miejscach łazienki, na przykład koło wanny, natrysku, przy lustrze i przy szafkach.

Reasumując można napisać, że łazienka na poddaszu, jej funkcjonalność i wygląd zależy przede wszystkim od ilości przestrzeni, jak i od profesjonalnego jej zaaranżowania. Możliwości jest wiele, zarówno dla osób o mniejszych zasobach finansowych, jak i tych bardziej zamożnych. Wystarczy tylko to dobrze zaplanować i zrealizować.

Koniecznie zobacz