Jak urządzić przedpokój w bloku?

Jesteś tutaj:

Jak urządzić przedpokój w bloku?

3,6/5 (168 ocen)

W małym, zbliżonym w kształcie do kwadratu, przedpokoju warto lustro powiesić na wprost drzwi wejściowych, co sprawi, że optycznie będzie wydawał się dłuższy. Drzwi do poszczególnych pomieszczeń dobrze jest pomalować na kolor zbliżony do koloru ścian w przedpokoju, dzięki czemu nie będą kontrastować ze sobą i jeszcze bardziej pomniejszać przestrzeń.

W wąskim i długim przedpokoju natomiast można dłuższe ściany pomalować na jasny kolor, a krótsze na ciemniejszy, co optycznie skróci całe wnętrze. Skutecznym sposobem na oszukanie proporcji jest zastosowanie podwieszanego sufitu, w którym umieszczone są lampki halogenowe.

Przedpokój z wnękami aż prosi się o zabudowanie szafą, szafkami i półkami, co pozwoli na nadanie mu bardziej regularnego kształtu. Półki warto oświetlić punktowymi reflektorami, co nie tylko doświetli pomieszczenia, ale zamaskuje jego mankamenty.

Szafka w przedpokoju

Szafka w przedpokoju

Tego nie wolno!


Mieszkając w bloku nie jesteśmy zwolnieni z zadbania nawet o bardzo mały przedpokój. Zróbmy z niego nie tylko funkcjonalne pomieszczenie, ale także miłą „wizytówkę” mieszkania i całej rodziny. Niech będzie dla gości estetyczną zapowiedzią miłego spotkania z domownikami.

Oto kilka rzeczy, których lepiej unikać w małych, blokowych przedpokojach:

- nie pozostawiajmy na wierzchu zbyt wiele odzieży wierzchniej (kurtek, butów, czapek), a chowajmy je w szafie i szafkach,

- zamaskujmy drzwi do toalety i łazienki, które zazwyczaj mieszczą się na wprost drzwi wejściowych (kupmy na przykład takie drzwi, jak do pokojów),


- nie wieszajmy wielu ozdób na ścianach,

- to nie jest dobre miejsce na postawnie rowerów i wózków,

- nie umieszczajmy też tam legowiska dla psa czy kocich kuwet.

Komoda w przedpokoju

Komoda w przedpokoju

Ile kosztuje urządzenie przedpokoju?


To zależy od tego, jak gruntownie podejdziemy do zadania. Jeśli w grę wchodzi układanie podłogi, malowanie (tapetowanie) ścian, montowanie szafy wnękowej, odpowiedniego oświetlenia i zakup pozostałego wyposażenia, to całość wymaga stosunkowo sporej inwestycji, bo od 2.000 do 5.000 zł. Mniej wydamy na same meble, lustro i oprawy na oświetlenie. Tu można już zmieścić się w przedziale cenowym od 500 do 2.000 zł. Nie oznacza to, że przedsięwzięcie niemożliwe jest do zrealizowania tańszym kosztem, jak i o wiele wyższymi nakładami finansowymi.
 

Koniecznie zobacz