Basen ogrodowy, przydomowy - jaki wybrać?

Jesteś tutaj:

Basen ogrodowy, przydomowy - jaki wybrać?

3,2/5 (51 ocen)

Jak wiadomo zadaszenie basenu ogrodowego wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Jest to zatem rozwiązanie stosunkowo drogie. Pomimo tego wielu użytkowników zaleca zadaszyć basen ogrodowy. Zadaszenie daje większe możliwości korzystania z basenu, a równocześnie stanowi doskonałe zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami. Pomaga zatem zminimalizować zakres prac utrzymaniowych.

Zadaszenie basenów ogrodowych wykonuje się w praktyce przeważnie jako zadaszenie teleskopowe. Zaletami są składane profile, a także możliwość różnego wykończenia. Wypełnieniem zadaszenia teleskopowego mogą być oczywiście płyty poliwęglanowe.

Przydomowy basen stelażowy

Przydomowy basen stelażowy
 

UtrzymanieNie tylko sama budowa jest ważna, ale i zatroszczenie się o prawidłowe utrzymanie basenu ogrodowego w czystości. Już dwa dni braku troski o basen są odczuwalne przez użytkowników. Dlatego też nie tylko estetyka, ale także zapewnienie komfortu wymaga zapewnienia należytych prac utrzymaniowych, konserwacyjnych.

Przede wszystkim woda w basenie wymaga filtrowania. Stąd niezbędne okazuje się zainwestowanie w filtry piaskowe. Ponadto ważna jest także dezynfekcja. Najczęściej do dezynfekcji wykorzystuje się chlor.

Proces oczyszczania powinien być dobrany odpowiednio do wielkości basenu. Przydatne w praktyce okazują się tzw. odkurzacze basenowe. Pozwalają one na sprawne wyczyszczenie dna.

Zaleca się, aby dwa razy w ciągu roku zdecydować się na wsparcie specjalnych firm, które sprawnie zajmą się Twoim basenem i przygotują go do okresu zimowego lub letniego.


OpinieEwidentnie przed wyborem basenu będziesz szukał opinii innych użytkowników. Takie działanie jest jak najbardziej praktyczne. Warto więc przeglądać poradniki jak i fora internetowe.

Użytkownicy chwalą sobie baseny ogrodowe. Większość z nich zleciła budowę doświadczonym fachowcom, dzięki którym mogą cieszyć się basenem ogrodowym do dzisiaj. Ekipa fachowców to koszty, ale lepiej ponieść je w momencie budowy i cieszyć się późniejszą rekreacją. Ci, którzy podjęli samodzielną budowę nie zawsze są zadowoleni z późniejszego użytkowania.

Opinie użytkowników potwierdzają konieczność troski o utrzymanie basenu. Opieka nad basenem ogrodowym gwarantuje szereg korzyści. Warto zatem pomyśleć o basenie ogrodowym jak i jego utrzymaniu. Takie podejście będzie z pewnością odpowiedzialnym krokiem…
 

mgr inż. Zuzanna Buszta

Koniecznie zobacz