Płoty lamelowe - przyjazne przestrzeni

Jesteś tutaj:

Płoty lamelowe - przyjazne przestrzeni

3,4/5 (111 ocen)

Nasz dom to konstrukcja, ale i przestrzeń wokół niej. Dążymy do stworzenia miejsca ustronnego i zapewniającego nam prywatność. Dogodną dla osiągnięcia takiego efektu alternatywą są płoty lamelowe.


Lamelowe czyli jakie?


Płoty lamelowe są przykładem drewnianego ogrodzenia, stanowiącego element architektury krajobrazu. Konstrukcja i struktura płotu składa się z drewnianej ramy oraz wąskich i długich desek, które są najczęściej wykonane z drewna sosnowego.


Zalety


Płoty lamelowe rozdzielają przestrzeń w sposób znacznie bardziej przyjazny środowisku naturalnemu, a równocześnie bardziej estetyczny niż betonowy mur. Dzięki zróżnicowanym wzorom można dopasować je do każdego ogrodu czy placu zabaw. Ponadto standardowe  wymiary umożliwiają łączenie ich z innymi typami ogrodzeń. Pomimo swej stosunkowej lekkości konstrukcja jest sztywna. Płoty lamelowe stanowią także ochronę przed wiatrem. Jeżeli są mocowane od zachodniej strony należy je dodatkowo wzmocnić. Można wykorzystać drut, którym łączy się przęsła w celu zapewnienia ich większej stateczności.


Wady


Często jednak rezygnujemy z tego typu rozwiązania. Dlaczego? Ponieważ należy taką konstrukcję zaimpregnować, nie wycisza ona tak jak tego oczekujemy, a równocześnie koszty nie są tak małe jak podają producenci. Koszt wykonania takiego ogrodzenia nie odnosi się do całej konstrukcji, jeśli obejmuje wyłącznie zakup paneli. Należy jednak również  pamiętać o kosztach zakupu słupków, kotew czy preparatów do gruntowania.


Pomimo powyżej przedstawionych wad panele lamelowe są bardzo często wykorzystywane i stanowią warte zainteresowania rozwiązanie. Dzięki nim można przecież stworzyć kwitnącą i przyjazną dla oka „zieloną ścianę”.

Płot lamelowy

Płot lamelowy

Zróżnicowany asortyment


Płoty lamelowe z pewnością nie ograniczają się do jednego konkretnego rozwiązania. Producenci tego typu ogrodzeń dążą do uzyskania jak najwyższej jakości oraz wygody estetycznej i użytkowej, dlatego wprowadzają na rynek różne oferty.

- Konstrukcje płotów lamelowych są zatem zróżnicowane. Mogą być produkowane jako płoty proste bądź z łukiem, jako pełne bądź z kratką. czytaj dalej...

Koniecznie zobacz