Ponadczasowe ogrodzenia drewniane

Jesteś tutaj:

Ponadczasowe ogrodzenia drewniane

3,7/5 (50 ocen)

Jest to jedno z najstarszych typów ogrodzeń. Z czasem przeszło ono różne metamorfozy, by obecni producenci mieli nieograniczone wręcz możliwości projektowania drewnianych ogrodzeń. Dlatego dzisiaj spotykamy zarówno proste, sztachetowe płoty, jak i ekskluzywne, drewniane ogrodzenia pięknych rezydencji. Drewno bowiem daje wiele możliwości i potrafi być atrakcyjnym i trwałym ogrodzeniem dla każdej posesji.


Zalety ogrodzenia z drewna


Drewno, jako naturalny, odnawialny materiał posiada wiele atutów, dla których warto wykorzystywać go w budownictwie. Do najważniejszych plusów w tym przypadku należą:

- łatwość produkcji i montażu,

- duża różnorodność stylów i rozmiarów,

- bezpieczeństwo, skuteczność i trwałość,

- odpowiednio konserwowane długo spełniają swoje zadanie,

- drewno świetnie wpisuje się w otoczenie, zarówno miejskie, jak i wiejskie,

- uznane walory estetyczne,

- ponadczasowość,

- dość niska cena.

Ogrodzenie drewniane

Ogrodzenie drewniane

Typy ogrodzeń drewnianych


Ogrodzenia drewniane mają różne formy. Mogą być płotem ze zwykłych sztachet, z desek lub bali drewnianych, ale również stabilnym ogrodzeniem, w którym przęsła są betonowe, kamienne lub z cegły, a ich wypełnienie to drewniane deski lub całe panele. Różnego rodzaju sztachety i deski mogą być zamocowane na wiele sposobów, pionowo, poziomo, na ukos. Mocuje się je do metalowych, drewnianych, ceglanych lub kamiennych poprzeczek lub słupów. Sposób łączenia poszczególnych elementów bywa pełny lub ażurowy. Ogrodzenia można wybierać spośród szeregu gotowych modeli i wzorów lub zamówić własny, niepowtarzalny projekt ogrodzenia.

Ogrodzenie drewniane

Ogrodzenie drewniane

Rodzaje płotów drewnianych


Ponieważ stare, poczciwe płoty wciąż nie wychodzą z powszechnego użycia, zobaczmy, jak wiele możliwości tkwi w drewnianych formach.

- Płot z desek – to niski, często wykonany z szerokich, długich desek, które są mocowane poziomo do osadzonych w ziemi drewnianych słupków.

- Płot sztachetowy – też niewysokie ogrodzenie, które powstaje z pionowo montowanych sztachetek.     czytaj dalej...

Koniecznie zobacz