Aranżacje i wyposażenie małych łazienek w bloku

Jesteś tutaj:

Aranżacje i wyposażenie małych łazienek w bloku

3,8/5 (29 ocen)
Jeśli sam prysznic, to w kabinie czy nie?

Faktem jest, że tam, gdzie jest mało miejsca, łatwiej wygospodarować przestrzeń na panel z prysznicem, a nawet niewielką kabinę, niż na pełną wannę. Jeśli wszyscy w rodzinie zgodzą się na ten wariant, pozostaje tylko decyzja, czy sam panel i na przykład zasłonka lub drzwi rozsuwane, czy kabina. Jeśli kabina, to jaka? Z dużym i wysokim brodzikiem, kwadratowa, czy narożna. Trzeba dopasować do miejsca, a także do „gabarytów” największego mieszkańca.

Wanna? Ale jaka?

Dla miłośników kąpieli w wannie też można znaleźć dobre rozwiązania, choćby dlatego, że jest ogromny wybór co do ich wielkości i kształtów. Szczególnej uwadze polecamy wanny narożne, które zajmują stosunkowo mało miejsca i łatwo jest je dopasować do większości łazienek.

Mała łazienka

Mała łazienka

Muszla klozetowa stojąca albo podwieszana

Tak naprawdę to oba rozwiązania są dobre w tym przypadku. Wiszące miski ustępowe sprawdzają się tam, gdzie jest mało miejsca, bo instalacje i zbiornik na wodę nie zajmują cennej przestrzeni, a w dodatku są niewidoczne. Natomiast co do muszli kompaktowych, to najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie takiej przeznaczonej do małych łazienek. Ich atutem jest pionowy odpływ, który pozwala na optymalne przysunięcie muszli do ściany.

Kwestia umywalki

W łazience służy nie tylko do mycia rąk, ale również do małych przepierek, golenia, mycia i czyszczenia różnych przedmiotów. Dlatego nie może być zbyt mała. Czasem świetnym rozwiązaniem jest umywalka narożna, a czasem umywalka z obudową, czyli z szafką. Wszystko zależy od ilości miejsca i lokalizacji.


Ceny urządzeń sanitarnych do małych łazienek

Wanny – w zależności od wielkości, materiału wykonania i kształtu, ich koszt może wynieść od 300 zł do 8000 zł.

Kabiny prysznicowe – dostępne są już w cenie około 400 zł, ale te najlepsze kosztują nawet 5000 zł i więcej.

Umywalki – od 60 do 1700 zł.
Muszle klozetowe – kompaktowe – od 200 do 2000 zł, - wiszące – od 300 do 3000 zł.
 

Koniecznie zobacz