Wąska kuchnia - jak ją urządzić?

Jesteś tutaj:

Wąska kuchnia - jak ją urządzić?

3,5/5 (29 ocen)

Uważajmy również na gabaryty takich urządzeń, jak lodówka, zamrażarka, zmywarka. Nie jest dobrym pomysłem na postawienie w wąskiej kuchni szerokich i ciężkich z wyglądu sprzętów. Zdecydowanie lepiej jest wybierać mniej okazałe urządzenia, choć pewnie przyjdzie nam oszczędzać w nich miejsce. No cóż, kompromisy są konieczne w takich przypadkach. Należy zawsze wybierać racjonalnie, zwracając uwagę na to, co w danej sytuacji okaże się ważniejsze.  

Kiedy ważny jest każdy centymetr przestrzeni, dobrze jest zastanowić się nad typem drzwi. Tradycyjne, a więc uchylne, zabierają sporo cennego miejsca. Dlatego o niebo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi przesuwnych, harmonijkowych albo łamanych. Dzięki temu będzie można wykorzystać miejsce także przy samych drzwiach.

Nowoczesna wąska kuchnia

Nowoczesna wąska kuchnia

Meble na wymiar


Osoby, które chcą przeznaczyć na urządzenie swojej wąskiej kuchni większą kwotę, mogą pomyśleć o oddaniu jej aranżacji w ręce profesjonalisty. Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z usług firmy produkującej meble na wymiar. Jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek prac, podejmowana jest rozmowa klientów z pracownikiem firmy (czeto jest to doświadczony projektant), który robi wywiad z domownikami i „wizję lokalną” pomieszczenia. Na tej podstawie ustala ostateczny pomysł na aranżację kuchni, który następnie jest podstawą do wyprodukowania odpowiednich mebli.


Jest to o tyle racjonalne i wygodne rozwiązanie, że daje możliwość zagospodarowania każdego centymetra, a jednocześnie nie grozi nam przesadzenie i przeładowanie wnętrza zbędnymi szafkami czy urządzeniami. Dlatego, jeśli tylko pozwala na to budżet, warto zastanowić się nad takim wyjściem z sytuacji.

Wąska i długa kuchnia

Wąska i długa kuchnia

Koszt urządzania wąskiej kuchni


Na wydatki związane z aranżacją podłużnej kuchni wpływa kilka rzeczy. Decyduje o tym wariant obranego rozwiązania. Na pewno najdroższy będzie ten związany z wyburzeniem ściany i połączeniem kuchni z pokojem. Natomiast wszystkie pozostałe sposoby mieszczą się w granicach urządzania standardowych pomieszczeń. Czyli na całe koszta składa się cena podłogi, malowania ścian, położenia płytek na ścianie, zakup mebli i urządzeń kuchennych. Niektórzy musza również doliczyć honorarium dla projektanta wnętrz, jeśli zdecydują się na jego usługi. Średnio więc licząc całość inwestycji powinna zmieścić się pomiędzy 5000 – 20000 zł, co nie oznacza, że nie da się taniej, a komu zależy na wyjątkowym komforcie, może wydać na to znacznie więcej.
 

Koniecznie zobacz