Odmiany ogórków gruntowych i szklarniowych

Jesteś tutaj:

Odmiany ogórków gruntowych i szklarniowych

3,3/5 (267 ocen)

- owoce przeznaczone na kiszenie i do konserwowania: Cezar F1(średnio wczesna, ciemnozielone owoce z wyraźnymi brodawkami, długi termin zbiorów), Soplica F1 (średnio wczesna, bardzo plenna i długo owocująca, owoce o regularnych kształtach i niewielkich brodawkach na skórce), Aladyn F1 (plenna, owoce krótkie z małymi brodawkami), Odys F1 (średnio wczesna, plenna, owce smaczne, kształtne i wysmukłe, posiadające na skórce niewielkie brodawki), Polan F1 (plenna, owoce kształtne, zielone z grubymi brodawkami), Parys F1 (plenna, owoce kształtne, zielone z jasnymi smugami i niewielką ilością brodawek).

- owoce do bezpośredniego spożycia, sałatkowe: Dar (owoce ciemnozielone, kształtne, średniej długości z małymi brodawkami), Delicjus (średnio wczesna, dość duże, ciemnozielone owoce, skórka prawie bez brodawek), Olimp F1 (wczesna, owoce ciemnozielone, długości ok. 13-17 cm., dość grube i smaczne, skórka z niewielką ilością brodawek)

Ogórki szklarniowe

Ogórki szklarniowe

Ogórki szklarniowe


Ze względu na to, iż w uprawie amatorskiej przeważają ogórki gruntowe, wybór odmian przeznaczonych do uprawy pod osłonami jest znacznie mniejszy. Wiele z nich to rośliny mieszańcowe, o długich owocach, przeznaczonych do bezpośredniego spożycia lub na sałatki.

Wśród odmian dostępne są:

- Atos F1 (plenna, wczesna, owoce dł. ok. 28-30 cm., o gładkiej, zielonej, błyszczącej skórce),
- Skierniewicki (wczesna, owoce ciemnozielone, z gładką skórką, dorastające do ok. 15-17 cm. dł.)
- Dukat F1 (owoce smaczne, ciemnozielone, długie, dorastające do ok. 32-36 cm.)
- Inez F1 (średnio wczesna, znosząca spadki temp. do ok. 14-16 °C, owoce ciemnozielone, o gładkiej skórce, dł. ok. 18-20 cm.)
- Lech F1 (średnio wczesna, owoce jędrne, o gładkiej, ciemnozielonej skórce, dorastające do ok. 24-28 cm, smaczne)
- Orion F1 (wczesna, plenna, owoce dł. 20-22 cm., z zieloną, lekko bruzdowaną skórką, bez brodawek, smaczne).

Szeroki wybór nasion ogórków dostępny tutaj

Autor: Katarzyna Józefowicz

Koniecznie zobacz